Column (alle columns)

Edo van Santen

De perfecte elevator pitch

Gepubliceerd op 22 juli 2008 | (13 reacties) | Ga naar het bijbehorende forumtopic

Voor (aankomend) ondernemers is het van groot belang je idee, dienst of product met kracht en in twee-drie zinnen te kunnen beschrijven. Als je toehoorder het niet begrijpt, kan hij het ook niet onthouden en dus helemaal niet doorvertellen.

Edo van Santen, ook bekend als Venture Capital Coach hier op Higherlevel.nl, trainde de finalisten van de prestigieuse Broos van Erp Prijs 2008 voor hun optreden voor de jury.

In 50 minuten leert Edo je de geheimen van de elevator pitch, presentatietechnieken en lichaamstaal. Een aanrader dus! Opgenomen op MediaPlaza op 13 mei 2008, voor de finalisten van de Broos van Erp 2008 prijs.



Edo van Santen

Edo van Santen - Venture Capital Coach

Edo van Santen is ondernemer en ondernemerscoach. Sinds 2005 begeleid hij
jonge, ambitieuze en innovatieve ondernemers in hun groeipad, zowel in
persoonlijke als financiële ontwikkeling. Daarnaast is Edo betrokken bij de
opzet van meerdere bedrijven.

Zijn nieuwste bedrijf was TV4B, TV 4 Business, dat Edo in 130 dagen van idee
tot live ontwikkelde en vervolgens na 5 maanden succesvol verkocht. Edo's
verdere ervaring omvat zo'n 30 jaar in de internationale zakenwereld van het
bankwezen en de ICT industrie. Daarnaast heeft hij in 12 jaar het
ICT-bedrijf Qubus ontwikkeld en opgebouwd, dat door KPMG werd overgenomen.

Meer columns door Edo van Santen

13 Reacties

Edo, erg verhelderend. Mijn dank en ik zal er mijn voordeel mee doen bij het opzetten van mijn eigen bedrijf.
 
Ik wil Edo van Santen nog even bedanken voor het posten van de column (het filmpje) ik heb afgelopen vrijdag moeten pitchen voor het ophalen van kapitaal, en het ging echt heel erg goed. Het is nog even afwachten maar ik hoop dat er een heel groot Yes! moment gaat komen. Heb er enorm veel aan gehad!
 
Edo van Santen
Expert Member

venturecapital
Jeroen, Joost, dank voor de complimenten. 
 
Edo,

ik ben een startende ondernemer en ik weet van mezelf dat ik nog onwijs veel moet leren..
Jou presentatie heeft daar zeker weer een deel in bij gedragen.

Ik dacht vooraf: 50min kijken naar het schermpje vind ik toch wel lang, maar ik heb 50 min op het puntje van mijn stoel gezeten.

Heel erg goed, leerzaam en een erg goed om het op HL te plaatsen, top!
 
Highio
Administrator

Highio
Een elevator pitch duurt naar mijn mening 30 seconden tot 5 minuten; tot 20 minuten heet een investor presentation en alles langer wordt gewoon een onderhoud, of heb ik het zo mis?

Begin met de inhoud van de pitch, gevolgd door de presentatie en als jullie hoofden dan nog niet te vol zitten van alle informatie en de neuzen dezelfde kant opwijzen dan kun je details beantwoorden als in de uitwerking van een ondernemingsplan en onderhandelingsruimte verkennen.

Groet,

Highio
 
Edo van Santen
Expert Member

venturecapital
het enige doel van een elevator pitch is de interesse opwekken en een vervolggesprek krijgen.
bij het diner kan je dat in één avond doen. maar hoe gaat het diner als ze geen interesse hebben?
Kortom, maak er wat van en SUCCES!
 
Edo van Santen
Expert Member

venturecapital
video is nu te zien op www.edovansanten.nl/pitch
mijn excuses voor het ongemak.
 
Hoi Edo,

Bedankt voor het online zetten .

Ik heb net met gemak je presentatie bekeken en ik heb een vraag. Nou weet ik niet of vragen stellen echt de bedoeling is, maar zoals je zelf al aangaf, dit is jouw onderwerp en hopelijk waardeer je mijn interesse.

Ik vond vooral dat gedeelte over het type mens interessant. Maar hoe kom je er nou achter wie er in de groep liever hoort, ziet of voelt. Natuurlijk bij een grote groep mensen maakt het niet uit, maar stel je eens voor dat je een pitch houdt voor een kleinere groep.

groetjes,

Dave
 
Dave, Edo gebruikt het NLP model in zijn presentatie. NLP is neuro linguistisch programmeren. De types zou je kunnen herkennen aan hun oogbewegingen als je ze een vraag stelt. In de praktijk kun je beter je verhaal zo afstemmen dat alle types jouw boodschap makkelijk oppikken.

Als je zoekt op NLP en zien horen voelen krijg je talloze hits 
 
Ik heb het gevonden. Maar als je hier gebruik van wilt maken, dan is het inderdaad beter in een 1 op 1 gesprek of een hele kleine groep. Ik geloof dat je deze oogbewegingen ook kunt gebruiken om te kijken of iemand de waarheid spreekt.

Nogmaals bedankt Edo en Fred.
 
Edo van Santen
Expert Member

venturecapital
Quote : Dave op 29 oktober 2008, 17:51
Ik vond vooral dat gedeelte over het type mens interessant. Maar hoe kom je er nou achter wie er in de groep liever hoort, ziet of voelt. Natuurlijk bij een grote groep mensen maakt het niet uit, maar stel je eens voor dat je een pitch houdt voor een kleinere groep.
 

Beste Dave, ga er vanuit dat de drie groepen gelijk verdeeld zijn en gebruik dus altijd de drie verschillende methoden. ten eerste zit je dan veilig, je hebt gegarandeerd effect en het blijft boeiend (mits je verhaal dat inhoudelijk ook is)

blijf vragen!
 
Zeer verhelderend wat je vertelt Edo! Eindelijk is er iemand die in een VIDEO precies vertelt hoe een pitch eruit zou moeten zien en waar je rekening mee moet houden. Op Internet zijn er allerlei websites die tekstueel uitleg geven over het houden van presentaties/pitches, maar dat komt bij mij toch minder goed over.

Waarschijnlijk ben ik een ziener

Twee dingen die ik je nog zou willen vragen:

1. Op een gegeven moment zeg je in de presentatie dat een goede presentator 20% van de tijd zijn mond houdt. Ik heb gemerkt dat jij dit zelf ook toepast en wat me ook opviel was het feit dat je praktisch nul keer 'euhh' hebt gezegd. Heb je hier een tip voor om dit te voorkomen, want ik betrap mezelf er vaak op dat zowel als ik wel weet wat ik wil gaan zeggen en wanneer ik even moet nadenken gebruik ik naar mijn mening vaak dit stopwoord...

2. Ik heb laatst gelezen dat je toehoorders aan het einde van je presentatie/pitch niet moet bedanken voor de aandacht (weet niet precies meer waar dat was helaas). Jij zegt aan het einde van je presentatie 'dankjewel'. Wat is jouw mening hierover?

Bedankt!
 
Edo van Santen
Expert Member

venturecapital
Beste Nick,
het verheugt me dat je er wat aan had, dank!

1. Eeehh. Als je de materie beheerst, kan je gewoon je eigen verhaal vertellen. Je moet gewoon 100% jezelf zijn en blijven. als je je daar op focust, is het hele probleem weg.

2. Als je goed hebt gekeken, moet het einde van je presentatie het "activating moment" zijn, oftewel de twee emoties of acties die je wilt oproepen. Beter is het dus om daar mee te eindigen, liefst directief. In de trant van "Samenvattend, de voordelen van xyz zijn a en b, als besproken. Daar wilt u toch ook uw voordeel mee doen? Dank u wel".

succes!
 
Om een reactie te plaatsen moet je ingelogd zijn

Laatste Higherlevel.nl column

Kansen in de crisis: besparen op huisvesting

Door Casper Doldersum (4 reacties)

De vastgoedmarkt in crisis De huidige economisch moeilijke tijd laat ook de vastgoedmarkt niet onberoerd. Net zoals de vraag naar woonhuizen de afgelopen jaren sterk is afgenomen, met een algehele...

 
Lees deze column | Bekijk alle columns

Ontmoet offline andere HL-leden!

Tienjarige Higherlevel bijeenkomst.
10 februari 2012, 68 HL-leden aanwezig

TopTraining: Winnend Presenteren / Perfecte Elevator Pitch (10Feb/DenHaag)
10 februari 2012, 1 HL-lid aanwezig

Kick-off borrel jonge ondernemersprijs
20 maart 2012, 1 HL-lid aanwezig

Finale Egeria Jonge Ondernemersprijs
6 juni 2012, 1 HL-lid aanwezig

 

Partners

Higherlevel.nl is ook te vinden op de sites van onze partners:


Higherlevel.nl wordt gefinancierd door:

empowered by Ministerie van Economische Zaken