Henri Kroeze
Skype chat sessie
Gepubliceerd op 20 januari 2012 | (15 reacties) | Ga naar het bijbehorende forumtopic
Ondernemer X 7:14 PM: wow
(ik zit ondertussen een site van een klant te repareren)
Ondernemer Y: Mijn aandachtspunten voor 2012 zijn o.a.:
- Support Ticket Systeem integreren in wp-admin. Klanten kunnen dan vanuit hun eigen backend een supportvraag insturen
Ik slinger even twee apen in bed en dan ben ik weer online!
- Alle bestaande klanten overhalen om de site door Bedrijf Y te laten hosten
- Alle nieuwe klanten een SLA aanbieden (voorwaarde is dan wel dat ze in het Bedrijf Y Netwerk meedraaien)
Voor bepaalde functionaliteit eigen plugins laten schrijven (beetje klaar met compatibiliteits-isses tussen plugins onderling)
Ondernemer X 8:52 PM ik hoop het wel! Zit weer in m'n 'garage'
Ondernemer Y #jaloers => garage
Ondernemer X ah ja joh... D'r is altijd baas boven baas! Ik ben weer jaloers op mijn buurman hier met z'n dikke omzet en giga marge
Ondernemer Ywat doet jouw buurman dan?
Ondernemer Xdie levert onderdelen voor 1 type scheepsmotor. Wartsyla hutsefluts
Ondernemer Y doe dan hetzelfde
Ondernemer Xdoei!!!
Ondernemer Y dan moet je niet zeuren
Ondernemer X ech nie jaliers nie! Doe nou maar waar je goed in bent! En dat doe jij geloof ik wel.
Ondernemer Yik ga ff toetje eten (vanille-ijs met stoofpeertjes en slagroom) spreek je zo nog wel even
Ondernemer Xjummie! Ik ben d'r nog wel even. Eetze
Ondernemer YToetje is nog niet klaar helaas. Skype vanaf de iPhone werkt ook errug OK.
Ondernemer Xje bent officieel toch vrij nu? Volgens de grote opperbevelhebber?
Ondernemer Y Ondernemers zijn nooit vrij, toch?
Ondernemer X Ik doe wel eens wat anders, maar ik ben altijd ondernemer
Ondernemer Y Hear, hear!!!
Ik zeg tegen klanten altijd wel dat ik vrij ben, maar dat is om wat tijd te creëren.
Ondernemer X 9:20 PMtoetje al klaar?
Ondernemer Y Nope
Ondernemer X Ga es helpen dan!
Ondernemer Y \"doe nou maar waar je goed in bent! en dat doe jij geloof ik wel.\"
Ondernemer X HAHAHAHAHAHAHAAAA
Ondernemer Y Waarom denk je dat? -> quote
Ondernemer Xoei, even weer serieus?
Ondernemer Y Niet persee, maar voordat ik het vergeet.
Ondernemer X ok.
quote: garage -> jaloers
ondanks dat jij het zo niet wilt zien, voel ik toch enige overenkomst waar wij beiden 'vandaan' komen. JIj een faillissement, ik een ww en een bedrijf dat verlies draaide
Kortom, starten met niets of bijna niets
ik betaal nog steeds schulden af van mijn vorige toko. Zijn geen schokkende bedragen, heel goed te overzien, maar ik moet iedere maand x money binnenbrengen en daarna gaat de meter pas lopen.
Ik ben in mijn branche letterlijk begonnen met 'niets'. Geen netwerk, helemaal noppes nada.
Je kunt je dan wel blindstaren op wat anderen allemaal wel hebben (klanten, onderhoudscontracten, huisje in Frankrijk, dikke 850/Corvette) maar da's voor mij niet weggelegd.
Ik heb de wijze 'raden' die ik op HL en elders las ter harte genomen en daar 1 aan toegevoegd: Focus, focus focus en zorg dat je klanten binnen krijgt-> dus aquisitie
Dat leer ik met vallen en opstaan. De euforie van een nieuwe klant of een opdracht duurt bij mij hooguit 30 minuten, dan heb ik al weer 'maar over 3 weken moet ik wee een klant'.
Ondertussen zo stiekumpjes heb ik al aardig wat opdrachten weggedraaid, heel divers, heel diverse klanten ook. En dat gaat mij nu eindelijk 'meewerken'. D'r staat een portfolio op mijn site waar ik trots op ben en die een verhaal vertelt en sommige prospects snappen dat verhaal -> KLIK!
Dus, met volhouden, dicht bij je 'kern' blijven en gewoon Ondernemer X/Ondernemer Y blijven kom je er echt. Echt waar. Ik 'zie' dat nu. (eindelijk) en ik mag van mijzelf daar een beetje van genieten.
Maar, 't blijft focus, focus focus. En blijf scherp, als iets scheef gaat, waarom gaat dat scheef en wat gaat Ondernemer X/Ondernemer Y daar aan doen in 't vervolg? En hoe zorg ik dat ik bij de kern blijf?
Ondernemer Y *leest nog steeds mee, en valt je niet in de rede*
Ondernemer X Vandaar mijn 'je moet doen waar je goed in bent'. 'En waar je je goed bij voelt'.
Je maakt mij niet wijs dat jij over 5 jaar nog steeds templates voor WP aan het bouwen bent, kom op man! Maar NU!!! is dat waar je goed in bent en waar je je happy bij voelt EN WAT JE DUS VERKOCHT KRIJGT!!! (= acquisitie)
Ik kan niet(s) verkopen waar ik niets bij voel. Het verhaal moet kloppen. En jouw verhaal klopt, dus dat gaat goed komen.
1e jaar had ik E 16.000 omzet. Nu (2e) zit ik rond de E 44.000. Modelauto's gewipt, en focussen maar!!! Netwerken, mensen vertellen wat je doet en waarom je dat doet en waarom jij daar nou net 'bijzonder goed' in bent.
En verdomd, 'blauwe ogen' werken ook mee!
Ik schijn een 'like' factor te hebben (geen idee wat dat is) maar mensen gunnen mij dingen. Dat werkt maar bij bepaalde klanten maar mooi is het wel!
En ik vind jou ook een 'like' factor hebben, zij het anders dan de mijne. Ik vertrouw jouw inzichten en opmerkingen. Als ik prospect zou zijn en jij zou roepen, we gaan rechtsaf, dan geloof ik dat.
Dus... (einde monoloog)
Ondernemer Y Hele verhaal kopiëren en als column op HL zetten
Ondernemer Xben je gek man... wie wil dat nou lezen!
Ondernemer Y Een reus of 8, 9 moet dat wel opleveren.
Ondernemer X boeie!
Ondernemer Y 9:39 PM Ik ga zo reageren. Toetje is er.
Ondernemer X lekker! Ben zo weer online, ik tuf weer naar huis
Ondernemer Y 10:25 PM Natuurlijk boeit het aantal reuzen niet. Ik wil er alleen maar mee zeggen dat dit voor iedereen waardevolle inzichten zijn. Maar ik denk dat iedereen daar maar op zijn eigen manier achter moet komen.
Geen idee waar ik over 5 jaar mee bezig ben. Maar op dit moment interesseert me dat ook niet zo.
Ondernemer Xklopt. visie is leuk, maar d'r moet eerst brood op de plank komen!!
En wat vindt je vrouw van je werkzaamheden? Ik vind dat ook heel erg belangrijk.
Ondernemer Y Ik ook. Zolang het er voor zorgt dat ik lekker in mijn vel zit én er brood op de plank komt is zij er blij mee.
Ondernemer X yessir. zo werkt dat. En als je dan ook nog met je tegenslagen bij haar terechtkunt, is 't helemaal goed
Ondernemer Y Precies. Ik ga ff uitbuiken met een glas Baileys. Spreek je morgen. Cheers mate!
Ondernemer X yea, hopelijk heb je d'r wat an.
Ondernemer Y Absoluut. Maar daar kom ik morgen ff nader op terug.
Ondernemer X is goed kerel! Ik zit aan de toast met blauwe ader kaas. Ook lekker!
Zie Higherlevel, alles is daar ingveuld
Meer columns door Henri Kroeze
15 Reacties
Starterscoach
Expert Member
Ja, zo zit het in elkaar.
Meer is er eigenlijk niet over te vertellen.
Ik kan er ook niet meer van maken dan Ard, maar ik kan het niet laten om te reageren.
Een nieuwe column, waar ik eens lekker voor ga zitten. Een chatbericht? Hmmm ben benieuwd..
Ik lees netjes de chat door en ben op zoek naar de ultieme boodschap, maar ik kan het niet ontdekken hoor?
Wat had je verwacht bij de lezer te bereiken door een chat verhaaltje met een andere ( hl) ondernemer te posten?
Waar moeten we de aandacht op richten?
Je plan voor 2012? Dat vrouwlief achter de onderneming moet staan? Dat je uit een diep dal bent geklommen en dat je door focus nu wel een onderneming hebt die naar behoren draait, of dat HL zo’n nuttig platform voor je is gebleken en dat je juist daardoor weer naar boven hebt kunnen kijken?
Wat het ook mogen zijn, je zou over elk van deze punten zomaar een mooie blog kunnen schrijven.
Een blog die door veel HL-ers die jouw verleden een beetje kennen veel meer als toegevoegde waarde zouden worden gewaardeerd.
Nu kopieer je een chatsessie zoals we die intussen allemaal wel dagelijks voeren, met hier en daar een stuk tekst die wel hout snijdt, maar waar verder veel te weinig expressie in zit om mensen zich hiermee echt te laten identificeren of aan t denken te zetten.
Kortom ik vind het niet sterk om dit te posten. Ik vind het ook nog geen reus waard voor de moeite, want namen vervangen door ondernemer x en y en kopie paste en insturen is nou niet echt moeite.
Maar dit is mijn mening, anderen zien dit misschien anders.
Ik hoop in ieder geval graag een nieuwe blog van je te lezen met meer inhoud over het (ondernemers) leven van Henri zelf
Gr Ronny
ik ben net op maar val na het lezen hiervan bijna weer in slaap. is slaapverwekkend, saai en totaal niet interessant.
Wat was het idee ervan om dit te plaatsen?
Dat ondernemers via skype gesprekken steeds onderbreken voor eten ofzo?
Highio
Administrator
Column nummer drie van Henri, wie volgt met meer inzendingen?
Vanochtend in de krant heb ik ook columns in verschillende vormen en stijlen gelezen. Het een of ander sprak me misschien meer en minder aan, maar dat betekent niet dat ik volgende week structureel bepaalde stukken oversla...
Weekendgroet,
Highio
@ Highio:
ik heb een paar maanden terug wat aangeleverd: geen reactie. (Ik heb geen idee aan welke criteria het evt niet voldeed, maar ik ga niet als Don Quichot schrijven ;-) )
Ik vind het wel een leuke chat-sessie. Misschien kun je het dagelijks werk van heel veel web-ondernemers wel op deze manier het best beschrijven...... Of denk ik nu te ver achter de tekst?
Joost Rietveld
Administrator
tja, Henri
Die 8 reuzen krijg je alleen als je reageert in dit topic.

Maar je kunt er ook een zekere ironie in proeven. Misschien heeft Henry dat ook wel bedoeld.....
Quote : WalterBrokx op 22 januari 2012, 17:24@ Highio:
ik heb een paar maanden terug wat aangeleverd: geen reactie. (Ik heb geen idee aan welke criteria het evt niet voldeed, maar ik ga niet als Don Quichot schrijven ;-) )

Dat is geheel mijn fout

[Shame on me] Na ontvangst van de column en na beraad met de moderatoren informeer ik de auteur of deze wel of niet geplaatst wordt. Bij jou is die email achterwege gebleven. Met terugwerkende kracht ontvang je die alsnog.
Dag Henri, een dikke plus voor je ijver, maar ook ik snap de strekking niet helemaal/helemaal niet, tenzij je de twitter-cultuur op de hak wilt nemen...?!
Dan vind ik 't wel grappig!
Druk, druk druk!

1,5 jaar geleden werd ik in het diepe gegooid nadat ik ontslagen werd (crisis, 1/3e van het personeel moest vertrekken).
Ik wilde per se zelfstandig werken en heb vooral het eerste half jaar veel geprobeerd en me gek gelezen over mensen waarbij het ogenschijnlijk allemaal zo makkelijk gaat. Dat ervaarde ik toen helemaal niet zo! Netwerken, uitzoeken wat je zelf nou echt wilt, klanten opdoen... Fustraties, mislukkingen, je eigen weg zoeken, daar was ik volop mee bezig.
En nu, na 1,5 jaar blijkt tijdens zo'n gesprek met een andere ondernemer wat je eigenlijk allemaal geleerd hebt in 1,5 jaar door te doen wat ik in de column beschrijf. Eigenlijk is het ongemerkt gegaan.
Ik ga nog geregeld op m'n bek, maar in de zaken die wel goed gaan komt veel meer lijn en veel meer regelmaat. En tijdens dat gesprek werd mij opeens heel duidelijk hoe dat is gegaan in korte tijd. En in ieder geval kon ik die andere ondernemer daarmee motiveren om toch weer die acquisitie op te pakken en te GAAAAN!!!
Die boodschap zit (kennelijk te goed) verstopt in de column
Hoi Henri,
Dank voor de uitleg. Dom van me.

suc6 en groet,
John
Mooie column Henri! Weer eens wat anders dan anders. Keep up the good work. Ik lees juist weer heel veel wijze lessen uit deze column:
1. Blijf plannen maken, blijf professionaliseren en investeer continue in je product. Hoe klein en amateuristisch je start ook is, als je geen plannen maakt om naar de volgende stap te groeien kom je geen steek verder.
2. Het gras lijkt altijd groener bij de buren. Ondernemer één is jaloers op ondernemer twee vanwege zijn garage. Nummer twee is op zijn beurt jaloers op nummer drie omdat hij er een Corvette in heeft staan. Fijn hoor die Corvette, maar ben je ook bereid om ervoor te doen wat de buurman ervoor doet? Wees eerlijk naar jezelf, en volg je eigen koers. Blijf dicht bij jezelf, dan komt die Corvette vanzelf wel.
3. Hoe druk je het ook hebt (of juist niet) vergeet niet te genieten van de kleine dingen in het leven (zoals vanille-ijs met stoofpeertjes en slagroom).
4. Blijf jezelf herinneren dat je meer bent dan ondernemer alleen. Echtgenoot en vader bijvoorbeeld. Maak voldoende tijd vrij voor je gezin, zij zijn tenslotte degenen die jou onvoorwaardelijk steunen. Dat mag af en toe wel beloond worden met een beetje extra aandacht.
5. Klanten zijn niet altijd koning. Soms moet je bewust even NEE zeggen (zie punt 4).
6. Je kunt altijd (opnieuw) beginnen, hoe rottig je uitgangspositie er ook uit lijkt te zien. Met een flinke dosis vastberadenheid kom je een heel eind.
7. Blijf realistisch in je verwachtingen. Dromen doe je 's-nachts maar. Overdag moet je buffelen, geld verdienen en je schulden zo snel mogelijk afbetalen.
8. Focus, focus, focus en besteed je acquisitie nooit uit aan een ander. Niemand kan jouw verhaal zo vertellen als jij. En heb je nog geen verhaal, dan komt die vanzelf door het werk dat je aflevert. Er komt een moment dat je klanten jouw verhaal zullen herkennen, en dan zal je focus voor jou gaan werken in plaats van andersom.
9. Hoe druk je het ook hebt (of juist niet) vergeet ook niet te genieten van de kleine zakelijke successen die je haalt. Neem het niet als vanzelfsprekend aan, maar sta er even bij stil. Een minuut of 30 is meer dan genoeg.
10. Iedereen heeft een 'like' factor, al is die bij iedereen anders. Heb je de 'like' factor niet, dan zit je in de verkeerde branche. Henk Schiffmacher heeft de like factor binnen de tattoo-scene. Als Herbalifeverkoper zou hij die like factor niet hebben.
11. Denk nooit dat een ander niet op jouw verhaal zit te wachten. Er zijn meer ondernemers die tegen dezelfde uitdagingen aanhikken als jij. Jouw verhaal zou ze zomaar een sprong of twee vooruit kunnen helpen. Het zou egoïstisch zijn als je het voor jezelf zou houden.
12. Blijf in gedachten houden voor wie je dit allemaal doet. Niet voor je eigen meerdere eer en glorie, maar voor hen die van je houden. Fijn dat jij 'je ding' doet, maar zorg ervoor dat er wel brood op de plank blijft komen. Niets is zo funest voor de sfeer in huis als je gezin zich zorgen moet maken over iets waar zij geen invloed op hebben.
13. Durf te ontspannen. Het mag. Met een glas Baileys, toast met blauwe kaas of een kop biologische kruizemuntthee. Nu even niet.
14. Durf eens anders te zijn. Een column op een totaal andere manier te schrijven bijvoorbeeld. Laat ze dat stuk maar eens twee, drie keer lezen om de boodschap te ontdekken. Als het niet in hapklare brokken wordt voorgeschoteld, hoeven ze het niet. Laat je publiek de hersencellen maar eens gebruiken. Ondertussen neem je dan wel de hele Twittercultuur op de hak.
En drink koffie. Veel koffie.
Mooie opsomming, Ruben!! Dat zit idd allemaal in deze column verwerkt!