Van harte welkom op ons ondernemersforum

Vraag & antwoord, ervaringen & discussie, voor en door ondernemers.

Btw berekening bloemist

Pagina's: [1]
Auteur  Onderwerp: Btw berekening bloemist (1311 keer gelezen)
Myrna1000
Newbee

Karma: 0

Berichten: 2

Btw berekening bloemist
« Myrna1000 Gepost op: 27 oktober 2017, 20:50 »

Hallo allemaal,

Ik ben al een tijdje op zoek naar de antwoorden op mijn vragen maar ik kan nergens (Belastingdienst, branchevereniging en dit forum) een eenduidig antwoord vinden.

Mijn vraag gaat over de btw berekening voor een bloemist met voornamelijk verkoop van bloemstukken. Nu heb ik gelezen dat bloemstukken onder het 21% tarief vallen (vreemd want een bloemstuk bestaat meestal toch voor 90% uit snijbloemen) Daarnaast heb ik ook gelezen dat er een convenant is met de Belastingdienst over de te betalen btw. Hierin staat dat de btw forfaitair berekend mag worden ( mag dit convenant ook gebruikt worden voor bloemstukken?). Ook lees ik op diverse sites dat de btw gesplitst mag worden in hoog en laag tarief op basis van de gebruikte producten. Dat laatste lijkt mij lastig want buiten het gebruik van een keer een vaas of wat decoratie buiten de bloemen is er niet. En als dit er wel is, wat is de verkoopprijs van een decororatie? Ik ga er vanuit dat er praktisch gezien één prijs wordt bepaald voor het totale bloemstuk.

Welke methode is juist? En wat als de klant een btw bon wil? Welke btw vermeld ik hier op als ik de forfaitaire methode gebruik?

Ik besef dat mijn verhaal wat verwarrend kan zijn maar dit heeft ook precies weer waarom ik de vragen stel.

Bij voorbaat dank voor jullie antwoorden.

Myrna



Highio
Moderator

Karma: 313

Berichten: 6698



Re: Btw berekening bloemist
« Highio Antwoord #1 Gepost op: 27 oktober 2017, 22:18 »

Goedenavond Myrna,

welkom op ondernemersforum Higherlevel. Kun je misschien aan bronvermelding doen?

Ik begrijp voorlopig dat je als ondernemer geen boekhouder hebt.

Groet,

Highio
Myrna1000
Newbee

Karma: 0

Berichten: 2

Re: Btw berekening bloemist
« Myrna1000 Antwoord #2 Gepost op: 27 oktober 2017, 22:34 »

Hallo,

Dat wil ik zeker.

Regeling op de site van de Belastingdienst
https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/zakelijk/b...

Convenant met de Belastingdienst
https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/themaoverstijgend/brochure...

Aanvulling uitvoeringsbesluit
http://maxius.nl/uitvoeringsbesluit-omzetbelasting-1968/artikel16/

Zoals je ziet zit het probleem niet in het vinden van de juiste informatie maar in de uitvoering hiervan.

Bij voorbaat dank.
Highio
Moderator

Karma: 313

Berichten: 6698



Re: Btw berekening bloemist
« Highio Antwoord #3 Gepost op: 27 oktober 2017, 22:37 »

Goedenavond Myrna,

bedankt voor jouw aanvulling.

Collega's of boekhouders met branchespecifieke kennis en (klant)ervaring reageren ongetwijfeld met een beetje geduld.

Ik koop slechts sporadisch cash (privé) een bloemetje en heb eerlijk gezegd geen idee of dit als bloemstuk te kwalificeren valt.

Groet,

Highio
Joost Rietveld
Denarius Fiscaal- en Bedrijfsadvies
Moderator

Karma: 1110

Berichten: 16409



Re: Btw berekening bloemist
« Joost Rietveld Antwoord #4 Gepost op: 28 oktober 2017, 00:11 »

Dag Myrna

Het is zeker geen eenvoudige materie. Je kunt info vinden en vragen bij vbw:
https://vbw.nu/ondernemen/btw/

Voor zover ik na kan gaan ziet de regeling alleen op de wijze waarop je aangifte doet. Factuur opstellen volgens de gewone regels. Zie de eerste link in jouw 2e bericht.

Het convenant is juist bedoeld voor bloemstukken!

Groet
Joost

Denarius Advies Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie

Denarius Advies op facebook
4711
Legend

Karma: 158

Berichten: 4711

Re: Btw berekening bloemist
« 4711 Antwoord #5 Gepost op: 28 oktober 2017, 10:32 »

Inderdaad nogal specifiek.
In bijvoorbeeld de Nextens BTW almanak (Reed Business) kan je dit uitvoerig, met allerlei rekenvoorbeelden, terugvinden.

Als je een factuur (als z.g. "kleinhandelaar") moet maken kan worden volstaan met het vermelden van 6% BTW. Dat heeft dan verder geen invloed op de daadwerkelijke BTW afdracht.

Voor groothandels is het dan weer anders allemaal.

Pagina's: [1]  


Partners

HL wordt gefinancierd door

Volg ons