Jump to content
PatriciaRits
Verberg

Affilliate commissie = electronische dienst?

vraag

Hallo,

 

Ik heb de hele dag gezocht naar duidelijke info over dit onderwerp en kom er niet uit. De belastingtelefoon geeft tegenstrijdige antwoorden wanneer ik het hun vraag. Ik hoop dat iemand van jullie me verder kan helpen want ik moet m'n BTW aangifte op orde krijgen.

 

Dit is de situatie:

 

Ik heb een eenmanszaak met BTW nummer. Ik creëer digitale boeken (pdf's) en software die ik internationaal verkoop - meerderheid van mijn klantenkring is van buiten de EU.

 

Daarnaast promoot ik op bescheiden schaal producten en diensten van derden in een zgn. affiliate model: ik schrijf me in voor een affiliate programma en plaats een speciale affiliate link naar een product wat ik goed vind op een van mijn sites. Als erop geklikt wordt en het product besteld wordt, ontvang ik hierover commissie.

 

Alle affiliate programma's bij wie ik ben aangemeld zijn van bedrijven of personen in de VS.

 

Waar ik niet uitkom: is het aanbevelen van een digitaal product op een website nou wel of niet een vorm van electronische diensverlening?

 

En zo ja - is er dan geen BTW verschuldigd of betreft het het 0% tarief?

 

En waar moet je dan wat aangeven bij de BTW aangifte?

 

De belastingdienst heeft me verteld dat het wel zo is, maar daarna dat het niet zo is en toen weer dat het wel zo is... ::)

 

De een zegt dat de plaats van de dienstverlening in N'land plaatsvindt: ik typ de links in mijn pc in N'land in een html pagina die ik vervolgens upload op de website. En daarom BTW betalen.

 

De ander zegt weer, nee, dit is electronische dienstverlening en dus aanbieder in EU levert aan afnemer buiten EU dus geen BTW.

 

Op de website van de BD is ook geen duidelijk antwoord te vinden. Is het bemiddeling en daarmee sprake van een levering? Of valt het onder reclamediensten?

 

Ik kom er niet meer uit...

 

Alvast bedankt aan ieder die kan helpen hiermee!

 

Patricia

 


"If you can believe it, you will achieve it!"

Link to post
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Rate this answer

Ik behandel het als reclamediensten, waarbij de "plaats van dienst" op grond van artikel 6.2.d.2 van de wet op de omzetbelasting wordt verlegd naar het land van de afnemer (en dus: geen BTW). Ik geef zulke omzet aan bij "Leveringen naar landen buiten de EU".

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Bedankt voor je reactie!

 

Ik heb mijn BTW opgaves ingediend maar voor de zekerheid nog maar een brief aan de inspecteur geschreven met hierin de vraag om een uitspraak te doen.

 

Zal de reactie hier plaatsen wanneer ik die terugkrijg.

 

Patricia


"If you can believe it, you will achieve it!"

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 15 leden online en 162 gasten

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept