Ga naar inhoud
  • 0

BTW Vereniging en Stichting

Hallo,

 

Wij zijn een onofficiele watersportvereniging, maar willen dit meer officieel gaan maken via de KVK. (Momenteel slechts een ca 20 leden)

 

Nu is het idee dat onze leden contributie betalen en wij hun sportartikelen in bezit hebben en aanschaffen.

 

Verder willen we evenementen organiseren en eventueel in de toekomst reizen voor onze sport.

 

Nu is onze vraag, wat is gunstiger een stichting of een vereniging?

 

Hoe zit het met de BTW. Als wij artikelen aanschaffen, kunnen wij deze BTW dan aftrekken. En moeten wij BTW heffen in onze contributie?

 

Bedankt voor de informatie.

Link naar reactie

Aanbevolen berichten

2 antwoorden op deze vraag

  • 0

Je geeft zelf al aan dat jullie leden hebben dus een stichting is dus al geen optie.

Één van de verschillen tussen een stichting en een vereniging zijn nl. de leden en het gekozen bestuur die bij een stichting ontbreken.

 

Betreffende het BTW verhaal vallen jullie, als jullie o.a. ook activiteiten gaan organiseren, onder de BTW.

Op zich is dat geen probleem daar je zelf al aangaf ook jaarlijks spullen te kopen voor de vereniging dus de aanslag zal, als jullie het slim spelen, nihil zijn.

Link naar reactie
  • 0

Een stichting kan inderdaad geen leden hebben, wel "aangeslotenen", of hoe je het ook wil noemen. Ik zou een vereniging echter meer voor de hand vinden liggen.

 

Voor de btw en de vennootschapsbelasting zijn stichtingen en verenigingen slechts belastingplichtig indien en voorzover zij een onderneming drijven. Overigens gelden daarbij verschillende criteria voor de vpb en de btw.

 

Voor de btw geldt normaal gesproken dat activiteiten die ten behoeve van de leden worden georganiseerd niet zijn onderworpen. Je brengt dan geen btw in rekening, maar je kan ook geen btw terugvragen. Voor sportverenigingen zijn verder wat speciale regelingen, kijk ook eens op de website van noc*nsf, daar staat ook veel informatie speciaal voor sportverenigingen.

Het meest gegeven antwoord op fiscale vragen: "Dat is afhankelijk van de feiten en omstandigheden".

Link naar reactie
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Hide Sidebar
  • Wil je onze Nieuwsflits ontvangen?
    Deze verzenden we elk kwartaal.

  • Wie is er online?
    7 leden, 136 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 75.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

    Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...