Regelmatig worden hier vraagtekens gesteld bij het feit dat de KvK overal geld voor vraagt. Voor diegene is er licht aan de horizon.
Ingeschrevenen in het handelsregister krijgen vanaf 1 januari 2010 jaarlijks een gratis uittreksel. Dat is de uitkomst van besprekingen die staatssecretaris Heemskerk met de Kamers van Koophandel heeft gevoerd.
Als handreiking naar startende bedrijven zullen de Kamers van Koophandel daarnaast gedurende 2009 bij de inschrijving kosteloos een papieren uittreksel verstrekken. Starters hebben deze meestal meteen nodig, bijvoorbeeld om een zakelijke bankrekening te openen.
Elke ingeschrevene in het handelsregister krijgt vanaf 2010 het recht op één gratis elektronisch gewaarmerkt uittreksel. Deze heeft juridisch dezelfde bewijskracht als een gewaarmerkt papieren uittreksel. Bij de factuur van de Kamer van Koophandel ontvangen ingeschrevenen een unieke code waarmee via internet meteen een uittreksel kan worden opgevraagd.
Omdat het uittreksel in het zakelijk verkeer maar een beperkte 'houdbaarheidsdatum' heeft en omdat er in de loop van het jaar veranderingen optreden, kan de digitale versie worden opgevraagd op het moment dat een onderneming of rechtspersoon het nodig heeft. De unieke code is een jaar geldig.
We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.
Edward
Edward
Regelmatig worden hier vraagtekens gesteld bij het feit dat de KvK overal geld voor vraagt. Voor diegene is er licht aan de horizon.
jurist - interim manager legal - maar bovenal ondernemer 4legal ||legalalert | JuridischActueel |
Link naar reactie
https://www.higherlevel.nl/forums/topic/18829-gratis-uittreksel-kamer-van-koophandel/Delen op andere sites
Aanbevolen berichten
1 antwoord op deze vraag