Ga naar inhoud
  • 0

BTW over schilderlessen

Aanbevolen berichten

7 antwoorden op deze vraag

  • 1

Hoi Ad,

 

Het geven van lessen zelf is belast met 19% indien de cursisten 21+ zijn. Als de maker van het kunstwerk dit zelf doorverkoopt, dan is 6% aan de orde.

 

Een aardige uitleg over de BTW bij kunst vind je hier:

 

http://www.beeldrijk.org/cat/Fiscaliteiten/Kunst%20en%20omzetbelasting/75

 

groet

Joost

DenariusAdvies.nl: Fiscaal + juridisch advies bij rechtsvormkeuze/-wijziging, VOF, BV, DGA, bedrijfsoverdrachten.

Link naar reactie
  • 0

Goede morgen Ad,

 

 

Zoals de vraag gesteld is lijkt mij de 19% inderdaad correct.

 

Wellicht dat er echter sprake is van een onderwijsvrijstelling ?

 

Hiervoor moet dan wel aan een aantal voorwaarden voldaan worden.

 

 

Mvrgr.

 

Jan van Nistelrooij.

Link naar reactie
  • 0

Wellicht dat er echter sprake is van een onderwijsvrijstelling ?

 

Hiervoor moet dan wel aan een aantal voorwaarden voldaan worden.

 

 

Een belangrijk vereiste is dat de opgedane kennis geen persoonlijke bagage is, maar gebruikt kan worden in de uitoefening van een beroep. Dat zal niet snel het geval zijn. :-[

 

zie antwoord van John hieronder

 

groet

Joost

DenariusAdvies.nl: Fiscaal + juridisch advies bij rechtsvormkeuze/-wijziging, VOF, BV, DGA, bedrijfsoverdrachten.

Link naar reactie
  • 0

Hallo allemaal,

 

De leeftijdsvraag is zeer van belang, omdat er een BTW-vrijstelling geldt voor onderwijs in muziek, dans, drama en beeldende vorming voor mensen tot 21 jaar. Of de opgedane vaardigheden slechts ten goede komen van je persoonlijke levenssfeer is niet van belang. Dit staat in art. 8 Uitvoeringsbesluit OB (te begoochelen via Wet OB).

 

groet,

 

John

Link naar reactie
  • 0

Hallo allemaal,

 

De leeftijdsvraag is zeer van belang, omdat er een BTW-vrijstelling geldt voor onderwijs in muziek, dans, drama en beeldende vorming voor mensen tot 21 jaar. Of de opgedane vaardigheden slechts ten goede komen van je persoonlijke levenssfeer is niet van belang. Dit staat in art. 8 Uitvoeringsbesluit OB (te begoochelen via Wet OB).

 

groet,

 

John

 

 

dank je wel! I had no idea :-[

DenariusAdvies.nl: Fiscaal + juridisch advies bij rechtsvormkeuze/-wijziging, VOF, BV, DGA, bedrijfsoverdrachten.

Link naar reactie
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Verberg sidebar
  • Wil je onze Nieuwsflits ontvangen?
    Deze verzenden we elk kwartaal.

  • Wie is er online?
    3 leden, 84 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 75.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

    Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.