Ga naar inhoud

toch NIET!: niet-zelfstandige werkruimte huurwoning op te voeren als kosten

Aanbevolen berichten

Weet iemand of dit nu daadwerkelijk gewijzigd is? Ik vond de nota van wijziging van Wiebes van 4 november vorig jaar. Ik had verwacht dat dat dan per 1-1-2017 zou ingaan, maar als ik op wetten.overheid.nl artikel 3.16 kijk, dan staat daar per 1-1-2017 niet de uitsluiting (artikel 3.16, lid 13) bij die het als kosten nemen van het huurrecht beperkt (beetje ambtelijke woorden allemaal, maar het gaat nu eenmaal over wetten ;)). Betekent dit dat de wijziging (nog) niet is doorgevoerd?

 

Verder was ik nog benieuwd naar een situatie die ik zelf maar bewust heb voorkomen, maar waar ik toch heel nieuwsgierig naar ben. Stel ik had ergens in 2016 nog een stuk zakelijke inboedel gekocht (bijv. een dure kast of bureau). Dit waren dan zakelijke kosten geweest, die ik mocht aftrekken als ik ook mijn huurwoning zakelijk had geëtiketteerd. Maar hoe zit het nu als die kast bijvoorbeeld meer dan 450 euro (ex) had gekost? Dan had ik deze moeten afschrijven. Stopt de afschrijving dan door deze wetswijziging en had ik de kast dus bijv. maar voor 5 maanden en dus 5/60e mogen afschrijven? Of loopt de afschrijving dan wel gewoon door omdat deze al eerder was gestart en zou ik deze kosten dus ook nog in 2017 t/m 2021 mogen hebben afgeschreven?

 

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Ik gok dat dit nog moet worden aangepast? In de handelingen zie je dat het belastingplan 2017 vrijwel unaniem is aangenomen.

 

Over de inwerkingtreding staat in de wetstekst:

 

Art. XVI, lid3: Artikel I, onderdelen D, F, G en O, en artikel XIV werken terug tot en met 20 september 2016, 15:15 uur.


Branko Collin, front-end web developer / prototyper / Drupal-developer.

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

De wet is tot de uitspraak van de Hoge Raad verkeerd uitgelegd door de belastingdienst. Daarom geldt die huurkostenaftrek sinds ingang van die belastingwet. Hij geldt niet meer sinds de uitspraak van de Hoge Raad want de wet is vanaf dat moment geamendeerd met de volgens de regering gewenste uitleg.

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Ik heb eigenlijk nog een hele andere aanvullende vraag in deze hectische problematiek.

Ervan uitgaande dat de Wiebel-regeling pas 2017 ingaat, waar moet ik dan rekening mee houden in mijn persoonlijke scenario, die misschien net weer even wat anders is, als de meesten hier schetsen.

 

Ik heb een huurwoning, daarin kantoorruimte, zonder gescheiden opgang etc....

Minimaal 10% zakelijk gebruik, allemaal prima......

 

Stel dat ik voor de jaren tot en met 2016 nog gebruik van de regeling (heb het nog niet eerder gedaan, dus weet niet of dit met terugwerkende kracht nog kan?), en onderstaande situatie speelt extra mee, wat zijn dan de consequenties?

 

Aanvullend verhuur ik namelijk ook regelmatig via AirBNB een kamer in mijn woning. Dit doe ik weer buiten mijn eenmanszaak om. En die inkomsten zal ik natuurlijk ook moeten opgeven in mijn IB aangifte.

 

Dus EN eenmanszaak voor minimaal 10% vanuit huurwoning EN kamerverhuur regelmatig.

Kan ik de kamerverhuur dan beter via de eenmanszaak laten lopen, of heeft dit geen enkel effect?

 

Beetje onsamenhangend misschien, maar hopelijk duidelijk om een goed antwoord te kunnen geven.

 

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Stel dat ik voor de jaren tot en met 2016 nog gebruik van de regeling (heb het nog niet eerder gedaan, dus weet niet of dit met terugwerkende kracht nog kan?), en onderstaande situatie speelt extra mee, wat zijn dan de consequenties?

Je kunt die keus niet meer maken. Voor zover de regeling al toegepast kon worden, gold die keuze sowieso (altijd al) alleen voor ondernemers die een onderneming begonnen of verhuisden naar een woning (die vervolgens al zakelijk werd aangemerkt). Je kunt het dus niet met terugwerkende kracht doen, omdat de fiscus een bestendige gedragslijn verlangt en verwacht.

 

Aanvullend verhuur ik namelijk ook regelmatig via AirBNB een kamer in mijn woning. Dit doe ik weer buiten mijn eenmanszaak om. En die inkomsten zal ik natuurlijk ook moeten opgeven in mijn IB aangifte.

Dat is nog maar de vraag. Voor zover ik weet hoef je de inkomsten van de tijdelijke kamerverhuur fiscaal niet op te geven, zolang de huuropbrengsten niet uitstijgen boven de huurkosten.

 

Voor koopwoningen geldt dat je 70% van de huuropbrengst moet opgeven, maar daar staat tegenover dat je meestal de hypotheekrente weer mag aftrekken. Per saldo komt dat min of meer op hetzelfde neer.

 

Als je overigens een kamer verhuurt waarbij de huurder ook daadwerkelijk op jouw adres wordt ingeschreven, dan is er fiscaal sprake van een iets andere situatie. Maar ook dan betaal je waarschijnlijk geen inkomstenbelasting, omdat je dan gebruik kunt maken van de kamerverhuurvrijstelling.

 

Let overigens in jouw situatie wel even op andere belastingen, met name de omzetbelasting en de toeristenbelasting. Omdat je al ondernemer bent, kan het zijn dat je eigenlijk gewoon btw in rekening moet brengen. De toeristenbelasting is iets dat je moet controleren bij je eigen gemeente.

 

Maar zelfs als je het fiscaal hebt afgedekt, kun je een juridisch probleem hebben. Veel woningbouwverenigingen of woningverhuurders staat geen onder- of kamerverhuur toe. Er zijn zelfs gerechtelijke uitspraken waarbij de huurder z'n huis uit is gezet wegens illegale verhuur. Onlangs is nog iemand de dans ontsprongen, maar dat was waarschijnlijk omdat de aandacht op dit punt nog niet algemeen bekend was.


The goal of a resonance cascade is to plant the seeds of growth rather than yearning. If you think pseudo-profound bullshit quotes are inspirational, you're, well, kinda dumb. https://goo.gl/fZf4oe

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuw account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen

×

Cookies op HigherLevel.nl

Cookies zijn nodig om Higherlevel.nl goed te laten functioneren. Door het gebruik van HigherLevel.nl verklaar je onze voorwaarden te hebben gelezen en te accepteren.

 Meer informatie   Oké