Jump to content
Anton Dulk
Verberg

Bruto uitbetalen voor administratiewerkzaamheden IB47

vraag

Beste mensen,

 

Ik heb de volgende vraag. Mijn zoon heeft voor mij de administratiewerkzaamheden gedaan ivm afronding van mijn zaak. Hiervoor heb ik hem bruto uitbetaald en eenmalig geboekt in de kas. Is het voldoende als er een zogenaamde IB47 wordt ingevuld en opgestuurd of loop ik hier belastingrisico mbt de loonheffingen?

 

groeten,

Anton

Link to post
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Rate this answer

De letterlijke tekst bij de belastingdienst is als volgt:

 

"Hebt u iemand betaald voor bepaalde werkzaamheden of diensten? Dan moet u de uitbetaalde bedragen misschien aan ons opgeven. U moet dat doen als de persoon die de betalingen krijgt aan de volgende 2 voorwaarden voldoet:

 

Deze persoon is niet bij u in dienstbetrekking.

Deze persoon verricht de werkzaamheden of diensten niet als ondernemer.

Uw opgave gebruiken wij bij het beoordelen van de aangiften van deze personen."

 

U kunt dus volstaan met een IB 47 formulier en hoeft niet te vrezen voor een loonheffing.

 

Met vriendelijke groet,

 

Jan van Nistelrooij.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

kleine nuance: als je kind ouder is dan 15, dan geldt een fictie in de wet loonbelasting (we doen alsof er sowieso sprake is van een dienstbetrekking): artikel 3 lid 1 sub f:

Artikel 3

 

1.Als dienstbetrekking wordt beschouwd de arbeidsverhouding van:

 

f. het kind van 15 jaar of ouder dat werkzaam is in de onderneming van zijn ouder

 

Ik denk echter dat de fiscus niet zo wakker ligt van een IB47 versus deze wetsfictie ;)

 

groet

Joost


Denariusadvies.nl : Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Zelfs als ik eenmalig 3000 euro heb betaald? Of moet ik dit spreiden, kan ik ook over een periode van 3 maanden elke maand 1000 euro betalen.

 

Het IB 47 formulier geeft geen informatie over de periode waarin het bedrag uitbetaald is.

Dus spreiding heeft geen zin,

 

Bovendien ben je begonnen met de mededeling dat je de vergoeding in één keer in de kas verantwoord hebt.

Wil je van ons horen dat je fraude moet plegen voor een gunstige afwikkeling ?

 

Deze site lijkt mij daarvoor niet geschikt.

 

Succes.

 

Jan van Nistelrooij.

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Nee gedaan is gedaan, het gaat mij nu meer om de kennis voor toekomstige gevallen. Dus niet gelijk iemand in een hokje stoppen aub.

 

Het gaat hier zowel om kennis als de praktijk op dit forum; daar zou je je in ieder geval wel bewust van moeten zijn voordat je zulke opmerkingen plaatst.

 

 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 11 leden online en 183 gasten

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept