Jump to content
mathieub

Belasting bij overdracht aandelen van privé naar holding

Recommended Posts

Beste allen,

 

het volgende scenario is momenteel op mij van toepassing: ik ben aandeelhouder in een werkmaatschappij, waarbij ik 33% procent van de aandelen in privé bezit heb.

 

De werkmaatschappij bestaat inmiddels een jaar en inmiddels heeft een buitenlandse partij ons benaderd om de werkmaatschappij over te kopen. Zij bieden hiervoor een geldbedrag en aandelen in hun bedrijf.

 

Om deze aandelen onder te brengen ben ik bezig met de oprichting van een persoonlijke holding. Nu wil ik de huidige 33% aan aandelen van de werkmaatschappij in eerste instantie onderbrengen in m´n holding. Voor zover ik voorgelicht ben loop ik daarbij een zeer groot risico om belast te worden. Zijn er nog mogelijkheden om mijn huidige 33% aan aandelen onder te brengen in mijn nieuw op te richten holding, zonder dat ik daarbij belast wordt voor duizenden euro´s?

 

Alvast bedankt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dat is vaak de reden dat je meteen een holding opricht bij het oprichten van een BV :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

beste mathieu

 

Om een holding te schuiven tussen privé en een BV, waar je reeds aandelen in hebt, kun je gebruik maken van de zogenaamde aandelenfusiefaciliteit van artikel 3.55 IB.

 

Raadpleeg een fiscalist hiervoor, want dit moet je niet zonder kennis van zaken willen proberen. Daarnaast heb je een notaris en accountant nodig.

 

groet

Joost


Denarius Advies Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Met 33% van de aandelen wordt een aandelenfusie ex 3.55 IB wel wat lastig.


Het meest gegeven antwoord op fiscale vragen: "Dat is afhankelijk van de feiten en omstandigheden".

Share this post


Link to post
Share on other sites

"zet zijn leesbril op".

 

Helemaal waar. Ik had daar in de vraag van TS glad overheen gelezen... :-[

 

Met 33% van de aandelen wordt een aandelenfusie ex 3.55 IB wel wat lastig.


Denarius Advies Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bij een aandelenfusie moet de op te richten vennootschap minimaal 50% van de stemrechten verkrijgen. Wellicht dat het mogelijk is om dit met prioriteitsaandelen te halen. Afstemming met de Belastingdienst vooraf is wel noodzakelijk.

 

Daarnaast kan eventueel worden gedacht aan een bedrijfsfusiefaciliteit

De vennootschap kan haar onderneming dan tegen uitreiking van aandelen overdragen aan een op te richten dochtervennootschap. Hierdoor wordt de reeds bestaande BV een personal holding. In de nieuwe BV wordt de feitelijke onderneming ondergebracht. Met een beroep op de bedrijfsfusiefaciliteit is geen vennootschapsbelasting verschuldigd over demeerwaarde aangezien worden doorgeschoven naar de nieuwe dochter. Echter, een van de voorwaarden hiervoor is dat de bedrijfsfusie niet is gericht op het ontgaan of uitstellen van belastingheffing.

 

Voor de latere verkoop kan de bestaande BV worden gesplitst.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

TS heeft het over enkele duizenden euro's aan belastinggeld. Als hij de adviezen van Joyce ter harte neemt, gaat hem dit wellicht een paar duizend € aan advieskosten kosten. Zeker het splitsen van een bestaande BV is een duur grapje.

 

Bij bedrijfsfusie maakt Joyce terecht het voorbehoud dat die niet gericht mag zijn op ontgaan en uitstellen van belastingheffing en dat lijkt hier nu juist aan de orde. Bovendien heeft TS slechts 1/3 van de aandelen, dus is medewerking van de andere aandeelhouders vereist.

 

En als TS de opbrengst van de aandelenverkoop naar privé wil halen, moet hij alsnog 25% aftikken.

 

Soms kun je maar beter je verlies nemen.

 

Odeon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Let op: het laatste bericht in het topic waar je op wilt reageren is meer dan zes maanden oud. Onnodig oude topics omhoog halen wordt niet altijd gewaardeerd, maar natuurlijk mag je nog wel op oude topics reageren.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Bring your business plan to a higher level!

    On this forum all subjects are discussed related to entrepreneurship.

    Growing together with other entrepreneurs

    ✓     Ask your entrepreneur questions

    ✓     Share your answers

    ✓     Low profile

    ✓     Transparant

    ✓     At your convenience

    ✓     Always based on relevance, substance and expertise

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept