Ga naar inhoud
  • 0

Beslaglegging bankrekening

Aanbevolen berichten

4 antwoorden op deze vraag

  • 0

Een bankbeslag kan alleen maar effect hebben op een positief saldo op een bankrekening. Als je dus rood staat (onder de € 0,00 komt) kan er geen beslag op de rekening gelegd worden. De rekening wordt dan overigens wel geblokkeerd, je kunt dan tijdelijk geen gebruik maken van je krediet totdat de bank geconstateerd heeft dat je inderdaad rood staat en dat er niets valt af te dragen. Het raakt je dus wel degelijk in je liquiditeitspositie.

 

Overigens mag er alleen maar beslag gelegd worden na een gerechtelijke uitspraak. Tot voor kort was het zo dat een conservatoir beslag (een voorlopig beslag in afwachting van een procedure) vrij eenvoudig te realiseren was. Maar de eisen zijn heel behoorlijk aangescherpt waardoor de bewijslast van de eiser vrij fors is geworden. Als je het "spel" goed speelt zal deze vorm van beslag niet snel meer op een bankrekening toegepast worden zodat je als schuldeiser moet wachten op een beslissing van een rechter.

 

En wat bedoel je met: "En hoe zit dat precies met de ruimte op een krediet?" Heb je een krediet waar je rood op mag staan en mag dit op je rekening-courant niet?

Financieel en fiscaal adviseur, ook op het vlak van werkgeverszaken en uitzendvraagstukken.

Deskundig en betrokken - cijfers moeten kloppen maar het draait altijd om de mens die de onderneming maakt.

 

http://www.dennisvandijk.com | info@dennisvandijk.com

Link naar reactie
  • 0

Het gaat niet ommij , maar om een (ex)klant van ons. Er loopt een vordering van 6000 euro. Ik heb een vonnis van de rechter, een gerechtelijke deurwaarder en advocaat die zo langzaam zijn als een slak.

Vandaar dat ik nu zelf dingen aan het uitzoeken ben, om zo de procedeure te versnellen.

 

Ik heb begrepen van de bank dat de klant een flexibel krediet met ruimte heeft (ze wilde niet precies vertellen hoeveel) en een bankrekening waar hij nu "rood" op staat, maar waar wel nog ruimte is om op te nemen (ook hier is niet duidelijk hoeveel precies).

Link naar reactie
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Hide Sidebar
  • Wil je onze Nieuwsflits ontvangen?
    Deze verzenden we elk kwartaal.

  • Wie is er online?
    1 lid, 97 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 75.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

    Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...