In het verlengde van deze dicussie m.b.t. KvK en Handelsregister een bericht van Open State Foundation Pressroom van sept. jl.
Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat minister van Economische Zaken Henk Kamp onderzoek doet naar het openstellen van het handelsregister als open data. Dat volgt uit de brede steun voor een motie van D66-Kamerlid Kees Verhoeven die vandaag ter stemming kwam.
In Nederland is, in tegenstelling tot landen als het Verenigd Koninkrijk, België, Noorwegen en Denemarken, het handelsregister gesloten en zijn gegevens in het register niet voor iedereen vrij toegankelijk. Eerder riep Open State Foundation het kabinet in een brief op om het handelsregister open te stellen. ‘Na jaren stilstand is dit een belangrijke stap op weg naar een echt open handelsregister’, zegt Arjan El Fassed van Open State Foundation.
overwegende dat een openbaar Handelsregister goed is voor de economie, handel en investeringen en kan leiden tot innovatie in dienstverlening;
overwegende dat in veel van de ons omringende landen, zoals het Verenigd Koninkrijk, België en Noorwegen, het Handelsregister openbaar is;
verzoekt de regering, met een onderzoek te komen om het Handelsregister te ontsluiten als open data en de Kamer hierover in het voorjaar van 2016 te informeren,
en gaat over tot de orde van de dag.
Verhoeven
[/url]
M.n. de laatste alinea van belang
Netwerken: Het gaat er niet om wie je bent, maar wie je kent !
Zie jij kansen voor je onderneming/bedrijf in het buitenland? Met RVO onderneem je verder.
Kijk wat onze kennis, contacten en financiële mogelijkheden voor jou kunnen betekenen.
We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.
Mikky Vrolijk
Mikky Vrolijk
In het verlengde van deze dicussie m.b.t. KvK en Handelsregister een bericht van Open State Foundation Pressroom van sept. jl.
Lees verder >>>
En in het verlengde hier van:
Netwerken: Het gaat er niet om wie je bent, maar wie je kent !
Link naar reactie
https://www.higherlevel.nl/forums/topic/51287-tweede-kamer-wil-onderzoek-naar-openstellen-handelsregister-als-open-data/Delen op andere sites
Aanbevolen berichten
5 antwoorden op deze vraag