Jump to content
joff19
Verberg

Opgaaf ICP vergeten

vraag

Ik heb in juni en december 2015 tweemaal een kleine dienst geleverd aan een ander EU-land en daarbij de BTW verlegd. Ik ben vergeten tijdig opgave van ICP te doen over het tweede en vierde kwartaal. Het gaat om diensten met een totaalbedrag van ongeveer €175.

 

Ik vroeg mij af wat nu verstandig is. Wordt mij een verzuimboete opgelegd als ik alsnog opgaaf doe? Of zelfs twee?

 

In het betreffende artikel 31b lees ik: "1. Indien belanghebbende de opgaaf ICP niet indient binnen de wettelijk gestelde termijn, ontvangt hij een mededeling waarin hij wordt verzocht om dit alsnog te doen binnen de in die mededeling gestelde termijn. Indien belanghebbende een onvolledige of onjuiste opgaaf ICP indient, ontvangt hij een mededeling waarin hij wordt verzocht de ontbrekende of onjuiste gegevens aan te vullen respectievelijk te herstellen binnen de in die mededeling gestelde termijn."

 

Ik heb geen mededelingen van de BD gehad over het feit dat ik nog geen opgaaf ICP had ingediend. Betekent dit dat mij geen verzuimboete kan worden opgelegd?

Link to post
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Rate this answer

Ik ben geen expert, maar heb het idee dat wat je in de ICP opgave invult, doorgegeven wordt naar de belastingdienst in het betreffende land van je klant/opdrachtgever, zodat die buitenlandse belastingdienst kan controleren of die betreffende klant/opdrachtgever wel datzelfde bedrag netjes opgeeft in zijn land.

 

Die ICP opgave is dus m.i. een controlemiddel voor andere landen.

(als alles goed doorgegeven wordt tenminste)

De Nederlandse schatkist loopt geen Euro mis omdat je de ICP aangifte verzuimd hebt.

Mede gezien het kleine belang, zou ik me geen zorgen maken.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Bij mij geeft het aangeef formulier op de site van de belastingdienst direct melding als je met btw verlegd omzet opgeeft. Vergeten is dan lastig?

Heb je eerder wel goed aangegeven bij je btw aangifte?

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Gewoon zorgen dat de belastingdienst de info die ze van je eisen zo snel mogelijk hebben, risico op boetes of vervelende vragen wordt bij uitstellen alleen maar groter.

1ste keer te laat ICP aangifte staat volgens mij geen boete voor, die komen pas bij de 2de keer.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 7 leden online en 285 gasten

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept