Ga naar inhoud
Log in om dit te volgen  

DDP, DDU incotermen en de belastingdienst

Aanbevolen berichten

Beste mensen,

 

Ik ben bezig met het importeren van mijn eerste product uit China en dat gaat niet altijd even gemakkelijk. Ik heb research gedaan naar onderstaande vraag, maar nog geen duidelijk of compleet antwoord gevonden.

 

Van mijn leverancier heb ik een goedkope DDP quotatie ontvangen, dat wil zeggen dat ik zelf geen belasting of invoerheffing hoef te betalen bij het importeren.

 

Ik kan er echter ook voor kiezen om gequote (is dat een woord?) te worden in DDU, waarbij ik zelf de BTW en invoerheffing aan de douane dien te betalen.

 

Nu is mijn vraag of bij DDP de leverancier/freight forwarder de Nederlandse BTW en invoerheffing aan de Nederlandse douane betaalt en ik dat dus als voorbelasting af kan trekken bij de aangifte omzetbelasting? Want dat zou namelijk dan wel doorberekend zijn aan mij via het bedrag dat ik aan de leverancier/freight forwarder heb betaald.

 

Als dat niet zo is, dan is het denk ik handig om ook te vragen naar een DDU quotation zodat ik uit kan rekenen welke invoerterm nou goedkoper is?

 

Krijg ik dan geen problemen met de belastingdienst als ik voor DDP kies? Ik weet namelijk niet of de Nederlandse douane dan uberhaupt zijn geld krijgt of wat dan ook.

 

Alvast hartelijk dank!

 

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Beste Akti,

 

Allereerst welkom op Higherlevel!

 

Inhoudelijk: er is een aantal logistieke specialisten actief op Higherlevel (o.a. ChinaTrade Consult, Logic4L en Blous); ik heb ze ingeseind over jouw vraag.

 

Incoterm DDU bestaat overigens niet meer, is in de meest recente Incoterms 2010 vervangen door DAP

 


Partner bij B2Bsure, de verzekeringsadviseur nieuwe stijl

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Beste Akti,

 

Allereerst welkom op Higherlevel!

 

Inhoudelijk: er is een aantal logistieke specialisten actief op Higherlevel (o.a. ChinaTrade Consult, Logic4L en Blous); ik heb ze ingeseind over jouw vraag.

 

Incoterm DDU bestaat overigens niet meer, is in de meest recente Incoterms 2010 vervangen door DAP

 

 

Beste Norbert,

 

Hartelijk dank voor je warme welkom en het inlichten van de logistieke specialisten, dat waardeer ik erg en is veel meer dan ik had verwacht!

 

Volgens mij zit ik goed op deze forum :)

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Als je leverancier DDP levert ben je in principe niet meer aan het importeren, dat diet de leverancier dan.

Niet veel Chinese bedrijven doen dat normaal gesproken, omdat ze dan een vestiging in de EU moeten hebben.

 

BTW bij invoer die je niet betaald hebt kun je niet aftrekken, maar bij een DDP levering zou je mogelijk een factuur ontvangen met Nederlandse BTW. Die kan normaal gesproken wel met de voorbelasting mee.

 

 

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Hoi Akti,

 

Let op buiten het BTW vraagstuk is er nog een klein addertje onder het gras.

 

Als je leverancier DDP levert dan zal technische gezien de agent van je leverancier op zijn naam de aangifte ten invoer moeten maken. Dit zal hij waarschijnlijk niet doen, dan loopt hij namelijk zelf het risico wanneer er iet achteraf mis blijkt te zijn. Dus wat doen ze dan. Vragen ze aan de ontvanger (jij) of ze een DV (directe vertegenwoordiging) willen invullen.

 

Dit lijkt niet zo erg. Zeker niet wat de btw betreft want die kun je dan terugvragen (of met de artikel 23 verlegging) maar wanneer de aangifte niet juist blijkt te zijn gemaakt en er een naheffing opgelegd word komen ze die bij jouw halen want op jouw naam is de aangifte gedaan. En je leverancier blijft dan zo buiten schot.

 

Groeten,

 

Roy

 


Voor al uw zee- en luchtvracht.

www.merchantlogistics.nl

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Met DDP zal de Chinees inderdaad bedoelen:

 

Vrij van invoerrechten

Op jullie naam

Nederlandse BTW door jullie te voldoen, maar die kan je ook weer terugvragen dus dat is per saldo dan 0,--

 

Probleem is vaak wel dat de Chinees te lage waarde opgeeft. Veelal onder de transactie prijs. Hierdoor komen pakketjes gewoon bij jouw binnen maar werk je wel foutieve aangifte in de hand. Dus om je eigen vraag te beantwoorden. Vermoedelijk gaat de fiscus in een dergelijke constructie wat mis lopen


Maarten Versluis

 

Logic4l B.V.

Logic4l Transport Solutions

http://www.logic4l.com

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Erg bedankt voor jullie input @Tonino, @Blous en @Logic4l. Ik reageer laat omdat ik de tijd wilde nemen om alles grondig door te denken en gerichte vragen te stellen.

 

Ik zou het erg op prijs stellen indien de volgende vragen beantwoord zouden worden:

 

A) Als ik het goed begrijp, moet aan de douane van Nederland dezelfde percentage aan invoerheffing en BTW (21%) worden betaald, ongeacht of ik het nou betaal of leverancier/de freight forwarder en ongeacht of DDP of DDU wordt gequote. Er is geen regeling die het mogelijk maakt voor freight forwarders om een lagere percentage te betalen.

 

De vraag is echter of de BTW op mijn factuur wordt vermeld en ik het dus zo als voorbelasting kan opgeven.

 

klopt dit?

 

B) Wat bepaalt nou of de BTW op de factuur wordt gezet?

 

C) Een DDP quote van de leverancier/freight forwarder is voor mij net zo duur als een DDU quote, aangezien dezelfde percentage aan invoerheffingen en BTW aan de douane moet worden betaald en ik het als voorbelasting kan opgeven en zo de BTW terugkrijg. DDP quote van leverancier/ freight forwarder kan alleen een goedkopere transportoptie tegenover DDU voor mij zijn indien ze sjoemelen met de invoicewaarde en zo belasting over een lager bedrag betalen.

 

Al met al, ik kan het beste een DDU quote vragen. Zo voorkom ik ook het probleem met de directe vertegenwoordiging.

 

D) Ik had naast de quote van de leverancier ook een quote van een Chinees freight forwarder ontvangen. Die quotten mij een DDP bedrag (dus inclusief invoerheffing en BTW) zonder te weten voor hoeveel ik de goederen nou heb ingekocht. Zonder de waarde van de goederen kunnen ze toch niet de BTW en invoerbelasting bepalen? Met andere woorden, er wordt hier gesjoemeld...

 

 

 

 

 

Als je leverancier DDP levert ben je in principe niet meer aan het importeren, dat diet de leverancier dan.

Niet veel Chinese bedrijven doen dat normaal gesproken, omdat ze dan een vestiging in de EU moeten hebben.

 

BTW bij invoer die je niet betaald hebt kun je niet aftrekken, maar bij een DDP levering zou je mogelijk een factuur ontvangen met Nederlandse BTW. Die kan normaal gesproken wel met de voorbelasting mee.

 

 

 

Hoi Akti,

 

Let op buiten het BTW vraagstuk is er nog een klein addertje onder het gras.

 

Als je leverancier DDP levert dan zal technische gezien de agent van je leverancier op zijn naam de aangifte ten invoer moeten maken. Dit zal hij waarschijnlijk niet doen, dan loopt hij namelijk zelf het risico wanneer er iet achteraf mis blijkt te zijn. Dus wat doen ze dan. Vragen ze aan de ontvanger (jij) of ze een DV (directe vertegenwoordiging) willen invullen.

 

Dit lijkt niet zo erg. Zeker niet wat de btw betreft want die kun je dan terugvragen (of met de artikel 23 verlegging) maar wanneer de aangifte niet juist blijkt te zijn gemaakt en er een naheffing opgelegd word komen ze die bij jouw halen want op jouw naam is de aangifte gedaan. En je leverancier blijft dan zo buiten schot.

 

Groeten,

 

Roy

 

 

Met DDP zal de Chinees inderdaad bedoelen:

 

Vrij van invoerrechten

Op jullie naam

Nederlandse BTW door jullie te voldoen, maar die kan je ook weer terugvragen dus dat is per saldo dan 0,--

 

Probleem is vaak wel dat de Chinees te lage waarde opgeeft. Veelal onder de transactie prijs. Hierdoor komen pakketjes gewoon bij jouw binnen maar werk je wel foutieve aangifte in de hand. Dus om je eigen vraag te beantwoorden. Vermoedelijk gaat de fiscus in een dergelijke constructie wat mis lopen

 

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

B) Wat bepaalt nou of de BTW op de factuur wordt gezet?

Oude topic maar het antwoord is nog niet gegeven..... De Chinese verkoper kan/mag geen Btw in rekening brengen. In het geval van DDU (of DAP in de Incoterms versie 2010) is de levering voor de Chinees voor wat de Btw betreft sowieso al out of scope omdat de Btw pas een rol speelt ná de invoeraangifte, die bij DDU/DAP door de koper gedaan wordt.

 

Bij DDP mag de Chinees geen Btw in rekening brengen, hij moet wel via zijn douane-agent de Btw bij invoer betalen en later terug vragen bij de BD (of door een fiscaal vertegenwoordiger laten verleggen). Op zijn factuur aan de NL koper moet de Btw verlegd worden volgens artikel 12 lid 3 Wet OB.


Customs Connect Europe B.V. - Advies & trainingen Import Export BTW Accijnzen

Deel op social media


Link naar bericht
Delen op andere sites

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuw account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
Log in om dit te volgen  

×

Cookies op HigherLevel.nl

Cookies zijn nodig om Higherlevel.nl goed te laten functioneren. Door het gebruik van HigherLevel.nl verklaar je onze voorwaarden te hebben gelezen en te accepteren.

 Meer informatie   Oké