Jump to content
meuk

BTW naar Bonaire

Recommended Posts

Ik lever vanuit NL een online dienst, en heb nu een klant in Bonaire. Supertof, maar hoe doe ik dat met de BTW?

 

Op de site van de BD vond ik dat Bonaire telt als buiten EU-land, ondanks dat het een Nederlandse gemeente is. De rekenhulp (https://www.belastingdienst.nl/rekenhulpen/diensten_in_en_uit_het_buitenland/) zegt dat ik aangifte moet doen bij de BD op Bonaire.

 

Moet dat echt voor 1 factuur of zie ik iets over het hoofd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks, die link had ik nog niet gevonden! Ik heb ze gemaild, en hoop idd dat ik kan verleggen. Dat is volgens mij het eenvoudigst (in elk geval voor mij).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ik lever vanuit NL een online dienst, en heb nu een klant in Bonaire. Supertof, maar hoe doe ik dat met de BTW?

Bonaire is dan wel een land binnen het koninkrijk, maar het is geen onderdeel van de Europese Unie voor de omzetbelasting. Je stuurt dus gewoon een factuur met BTW erop alsof je naar buiten de EU exporteert.


The goal of a resonance cascade is to plant the seeds of growth rather than yearning. If you think pseudo-profound bullshit quotes are inspirational, you're, well, kinda dumb. https://goo.gl/fZf4oe

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) maar hoe doe ik dat met de BTW?

 

Dit is de hoofdregel bij diensten:

 

- Als de afnemer een ondernemer is (B2B dus), dan wordt de dienst verricht in het land waar de afnemer gevestigd is.

- Als de afnemer een niet-ondernemer is (B2C dus), dan wordt de dienst verricht in het land waar de dienstverrichter gevestigd is.

 

Daarnaast zijn er uitzonderingssituaties voor sommige diensten (zoals elektronische diensten bijv.: art. 6h W. enz.).

 

Dus als de afnemer een ondernemer is gevestigd buiten de EU, dan is (normaal gesproken) geen Nederlandse (of EU!) BTW verschuldigd. In theorie zou een andere vorm van "salestax" (of dergelijke) verschuldigd kunnen zijn in het land van de afnemer.

 

En als de afnemer een 'particulier' is (gevestigd buiten de EU), dan is (soms, want er zijn veel uitzonderingen!) wél Nederlandse BTW verschuldigd - maar dat is wel een beetje afhankelijk van wat de dienst precies is...


"What, me worry?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dus als de afnemer een ondernemer is gevestigd buiten de EU, dan is (normaal gesproken) geen Nederlandse (of EU!) BTW verschuldigd. In theorie zou een andere vorm van "salestax" (of dergelijke) verschuldigd kunnen zijn in het land van de afnemer.

 

Thanks, dit was het inderdaad. Heb contact gehad met de afnemer en die heeft het vaker aan de hand gehad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Let op: het laatste bericht in het topic waar je op wilt reageren is meer dan zes maanden oud. Onnodig oude topics omhoog halen wordt niet altijd gewaardeerd, maar natuurlijk mag je nog wel op oude topics reageren.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Bring your business plan to a higher level!

    On this forum all subjects are discussed related to entrepreneurship.

    Growing together with other entrepreneurs

    ✓     Ask your entrepreneur questions

    ✓     Share your answers

    ✓     Low profile

    ✓     Transparant

    ✓     At your convenience

    ✓     Always based on relevance, substance and expertise

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept