Jump to content
likewise

Bronbelasting bij levering licentie aan Duitse klant

Recommended Posts

Dag HL-ers,

 

een vraag over bronbelasting over royalties/licenties bij levering aan Duitsland; hoe af te handelen bij factureren, betaling en terugvordering?

 

Ik lever software met licentie aan een Duitse klant. Het betreft een niet-exclusieve licentie, met oneindige licentieperiode. De licentie laat toe dat de software door mijn klant verder in- een aangepast en doorverkocht mag gaan worden. (Dit laatste betekent dat het buiten het "normale gebruik van software" valt voor de bronbelasting over licenties, zover ik begrijp).

 

Ik offreer aan mijn klant 20k EUR voor de licentie, plus 10k EUR voor het maken van klantspecifieke aanpassingen.

Mijn klant geeft aan dat zij bronbelasting over licenties moet afdragen in Duitsland a 15% en dat dit op het factuur in mindering moeten worden gebracht bij het te betalen bedrag.

Ik denk dat de bronbelasting teruggevorderd kan worden (door mij) bij de Duitse belastingdienst (bron 1).

 

Hoe kan ik vooraf een bevestiging krijgen van de toepasbare bronbelasting.

Kan ik een vrijstelling regelen vooraf? of beter een terugvraag na inhouding? Hoe doe ik dat?

Hoe stel ik een factuur op met vermelding van de  bronbelasting zodat deze conform is belastingeisen?

Met welke belastingdienst(en) heb ik te maken qua communicatie omtrent terugvordering? Mijn aanname is dat ik begin in Duitsland met een formulier, maar dit kan ik niet vinden.

 

Kan iemand me wegwijs maken in dit bos?

 

Met vriendelijke groet,

 

Leon.

 

1) laatste drie paragrafen van:

https://www.bzst.de/EN/Steuern_International/Abzugsteuerentlastung/abzugsteuerentlastung_node.html

2) https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/zakelijk/internationaal/vermogen/teruggaaf_of_vrijstelling_van_buitenlandse_bronbelasting/teruggaaf_of_vrijstelling_van_buitenlandse_bronbelasting

 

Edited by likewise
bron 2 toegevoegd

Leon Woestenberg

Sidebranch Embedded Systems & Software

http://www.sidebranch.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mijn vragen blijven nog geldig, ik wil deze info toevoegen.

 

Ik denk dat ik het verdrag gevonden heb; van toepassing is volgens mij bron 3) Artikel 12

 

Artikel 12 Royalty’s (1) Royalty’s afkomstig uit een verdragsluitende staat die worden verkregen door een inwoner van de andere verdragsluitende staat die de uiteindelijke gerechtigde is, zijn slechts in die andere staat belastbaar.

 

Ik vul even in, voor mijn scenario (ik Nederlander, eenmanszaak, ontvang royalties uit Duitsland) :

Royalty’s afkomstig uit een verdragsluitende staat (Duitsland) die worden verkregen door een inwoner (ik) van de andere verdragsluitende staat (Nederland) die de uiteindelijke gerechtigde is, zijn slechts in die andere staat (Nederland) belastbaar.

 

3)

https://www.bundesfinanzministerium.de/Content/DE/Standardartikel/Themen/Steuern/Internationales_Steuerrecht/Staatenbezogene_Informationen/Laender_A_Z/Niederlande/2012-12-10-Niederlande-Abkommen-DBA-Gesetz.pdf?__blob=publicationFile&v=3


Leon Woestenberg

Sidebranch Embedded Systems & Software

http://www.sidebranch.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Let op: het laatste bericht in het topic waar je op wilt reageren is meer dan zes maanden oud. Onnodig oude topics omhoog halen wordt niet altijd gewaardeerd, maar natuurlijk mag je nog wel op oude topics reageren.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Bring your business plan to a higher level!

    On this forum all subjects are discussed related to entrepreneurship.

    Growing together with other entrepreneurs

    ✓     Ask your entrepreneur questions

    ✓     Share your answers

    ✓     Low profile

    ✓     Transparant

    ✓     At your convenience

    ✓     Always based on relevance, substance and expertise

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept