Ga naar inhoud
  • 0

Minderjarige aandeelhouder BV.

Newbee     2 0

Hi,

 

Is het mogelijk om als minderjarige aandeelhouder te worden van een BV.? Ik zal geen DGA worden van de nieuw op te starten B.V.

 

Is dit mogelijk? Ik begrijp dat het niet mogelijk is om DGA te worden als minderjarige, maar kan niks terug vinden over (klein)aandeelhouder van een BV. als minderjarige. 

Heeft iemand hierover meer informatie voor mij?

 

Alvast bedankt

Mvg,

 

 

Link naar reactie

Aanbevolen berichten

4 antwoorden op deze vraag

  • 0
Moderator     17,5k 28 1866

Beste df0090,

 

Allereerst welkom op Higherlevel!

 

9 uur geleden, df0090 zei:

Is het mogelijk om als minderjarige aandeelhouder te worden van een BV.? 

 

Ja, dat is mogelijk.  Voor zover mij bekend stelt de wet (Burgerlijk wetboek boek 2, rechtspersonen) geen leeftijdeisen aan aandeelhouders.

 

9 uur geleden, df0090 zei:

Ik begrijp dat het niet mogelijk is om DGA te worden als minderjarige,

 

Zelfs dat is mogelijk :winking-face:

 


Ik help ondernemers aan betrouwbare en betaalbare voorzieningen bij arbeidsongeschiktheid, aansprakelijkheid en pensioen. Vragen of offertes: contact

 

Zelf online je Movir AOV berekenen én afsluiten? -> www.aovzelfdoen.nl 

 

Link naar reactie
  • 0
Newbee     2 0
2 hours ago, Norbert Bakker said:

Beste df0090,

 

Allereerst welkom op Higherlevel!

 

 

Ja, dat is mogelijk.  Voor zover mij bekend stelt de wet (Burgerlijk wetboek boek 2, rechtspersonen) geen leeftijdeisen aan aandeelhouders.

 

 

Zelfs dat is mogelijk :winking-face:

 

 

Hi Norbert,

 

Bedankt voor je vlotte reactie. Zijn hier speciale procedures aan verbonden of kan dit gewoon op dezelfde manier als elke andere BV. inschrijving? 

 

Mvg,

 

Link naar reactie
  • 0
Legend     2,8k 4 268

Burgerlijk Wetboek Boek 1
 

Quote


Artikel 234

1. Een minderjarige is, mits hij met toestemming van zijn wettelijke vertegenwoordiger handelt, bekwaam rechtshandelingen te verrichten, voor zover de wet niet anders bepaalt.

2. De toestemming kan slechts worden verleend voor een bepaalde rechtshandeling of voor een bepaald doel.

3. De toestemming wordt aan de minderjarige verondersteld te zijn verleend, indien het een rechtshandeling betreft ten aanzien waarvan in het maatschappelijk verkeer gebruikelijk is dat minderjarigen van zijn leeftijd deze zelfstandig verrichten.

 

 


Branko Collin, front-end web developer / prototyper / Drupal-developer.

Link naar reactie
  • 0
Legend     5,4k 10 746
4 uur geleden, Norbert Bakker zei:
13 uur geleden, df0090 zei:

Is het mogelijk om als minderjarige aandeelhouder te worden van een BV.? 

Ja, dat is mogelijk.  Voor zover mij bekend stelt de wet (Burgerlijk wetboek boek 2, rechtspersonen) geen leeftijdeisen aan aandeelhouders.

... mist de minderjarige aandeelhouder geen rechtshandelingen verricht.

 

13 uur geleden, df0090 zei:

Ik begrijp dat het niet mogelijk is om DGA te worden als minderjarige ...

... ook dat kan, maar slechts met toestemming van de kantonrechter.


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Link naar reactie
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Verberg sidebar
  • Wie is er online?
    0 leden, 68 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 75.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.