Jump to content
  • Welcome to HigherLevel, the Dutch business forum

    Do you have a business question, do you want feedback on your business plan or do you want to advise others? Then you are at the right place at a higher level. Here entrepreneurs come together to take each other to the next level.
    Ask your question, get a quick answer and share your experiences with entrepreneurs. The moment it suits you!
    During the day, evening and weekend 24/7 free advice and exchange of experience with entrepreneurs who understand!
LauraLavie

Evenement in Nederland voor een Zwitsers bedrijf. BTW 0%?

Recommended Posts

Volgend jaar organiseer ik een besloten evenement voor een Zwitsers bedrijf.
Het evenement vind plaats in Amsterdam.
Kan ik alle kosten voor dit event met 0% BTW doorbelasten?
Dus bijvoorbeeld: huur locatie, catering, dj, mijn eigen fee. > zet ik alle kosten excl. BTW op 1 factuur met 0% BTW?
Vervolgens doe ik de afhandeling met locatie, catering etc waarbij ik BTW betaal en dit vervolgens weer terug krijg...
Klopt dit??

Edited by LauraLavie

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minuten geleden, LauraLavie zei:

Kan ik alle kosten voor dit event met 0% BTW doorbelasten?

Dacht het niet ... je exporteert toch niets ?

Het Zwitsers bedrijf (non-EU) moet bij de Nederlandse Belastingdienst informeren of de betaalde Nederlandse BTW teruggevraagd kan worden.


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ik exporteer inderdaad niets, maar lever een dienst....

Waarbij ik als bemiddelaar het evenement voor ze organiseer.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 uur geleden, LauraLavie zei:

Ik exporteer inderdaad niets, maar lever een dienst....

... ook die exporteer je niet.

 

Je organiseert een (cultureel ?) evenement, inclusief catering, in Nederland voor een Zwitserse opdrachtgever, die vervolgens de dienst hier in Nederland afneemt.

 

Ik denk dat het tijd wordt om wat dieper te spitten ... wat zoveel betekend als de vraag voorleggen aan de Belastingdienst zelf.

 

VAT relating to services

Supplying services

Tax Information Line Non-Resident Tax Issues.

 

 

 


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De btw voor evenementen wordt daar belast waar het evenement gehouden wordt, ongeacht de locatie van de organisator. Dat Zwitsers bedrijf moet zich bij de NL fiscus melden als btw-plichtig. Jij factureert dan met NL btw aan hen. Zij dragen de btw op de inkomsten uit het evenement aan de NL fiscus af en mogen de aan hen in rekening gebrachte btw, van onder andere jou, daarop in mindering brengen. Artikel 53 EU btw-richtlijn


Denarius Advies Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoi Joost, bedankt voor je reactie.
Geld dit niet wanneer het om kaartverkoop gaat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De kaartverkoop is de bron van inkomen voor de organisator van het evenement. Die is dus juist belast met NL BTW als het evenement hier plaatsvindt.


Denarius Advies Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Het is mij niet helemaal duidelijk wat je precies gaat doen voor de Zwitserse afnemer, maar hier volgt een voorbeeld dat (lijkt mij) de situatie goed zou kunnen weergeven:

 

"Een in Frankrijk gevestigde organisator van beurzen en tentoonstellingen verzorgt in opdracht van een in Nederland gevestigde fabrikant van keukens en keukenapparatuur een stand op een gespecialiseerde interieurbeurs voor ondernemers in Milaan (Italië).

De dienst door de Franse organisator is niet aan te merken als het verlenen van toegang tot culturele enz. evenementen (art. 6d W.), waardoor de uitzondering op de B2B-regeling (m.b.t. plaats van de dienst) niet van toepassing is.

Deze dienst wordt, volgens de hoofdregel voor B2B-diensten, verricht op de plaats waar de ondernemer is gevestigd aan wie de dienst wordt verricht. Dat is Nederland in dit geval."

 

M.a.w.:

Mocht in jouw situatie zoiets dergelijks 'aan de hand' zijn, dan is (volgens de gewone B2B-regel) de plaats van de dienst Zwitserland.

 

Dus jij zou dan geen Nederlandse BTW verschuldigd zijn over jouw diensten. Of je wel/niet "Zwitserse BTW" zou moeten berekenen (als dat bestaat dan...) weet ik verder niet. De dienst wordt dus verricht buiten de EU. Of je dan in Zwitserland iets speciaals moet doen weet ik dus niet.


"What, me worry?"

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 uur geleden, Joost Rietveld zei:

De kaartverkoop is de bron van inkomen voor de organisator van het evenement. Die is dus juist belast met NL BTW als het evenement hier plaatsvindt.

Kaartverkoop voor een besloten evenement? 


Customs Connect Europe B.V. - Advies & trainingen Import Export BTW Accijnzen

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minuten geleden, Bert. zei:

Kaartverkoop voor een besloten evenement?

TS vraagt zelf om kaartverkoop.

 

21 uur geleden, LauraLavie zei:

Geld dit niet wanneer het om kaartverkoop gaat?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minuten geleden, Bert. zei:

Kaartverkoop voor een besloten evenement? 

Dat is een evenement met kaartverkoop toch per definitie


Denarius Advies Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minuut geleden, Joost Rietveld zei:

Dat is een evenement met kaartverkoop toch per definitie

 

Een besloten evenement is een evenement waarvoor je geen toegangsbewijzen verkoopt en waarvoor op geen enkele manier publiciteit gemaakt wordt.



Bijvoorbeeld een bedrijfsfeest of een feest voor leden van een vereniging.
Over het algemeen is een besloten feest alleen voor genodigden.

https://www.jbproductions.nl/veelgestelde-vragen/19/wat-is-een-besloten-evenement

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minuten geleden, Rik · zei:

TS vraagt zelf om kaartverkoop.

 

 

Ja maar TS schrijft in haar eerste bericht dat het om een besloten evenement gaat.  Lijkt me handiger om dan niet te veel af te dwalen van het onderwerp. Het gaat dus kennelijk om een bedrijfsfeest?


Customs Connect Europe B.V. - Advies & trainingen Import Export BTW Accijnzen

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minuten geleden, Bert. zei:

Het gaat dus kennelijk om een bedrijfsfeest?

... die in Nederland wordt georganiseerd en gehouden ... waarbij aldus de Nederlandse BTW in rekening moet worden gebracht.


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minuten geleden, Cosara zei:

... waarbij aldus de Nederlandse BTW in rekening moet worden gebracht.

 

Maar niet door LauraLavie, want hij/zij verricht (het organiseren van het 'feest') een B2B dienst die volgens de hoofdregel belast wordt in het land van de afnemer (Zwitserland). Buiten de EU dus.

Wel door de cateraar, de band, de verhuurder van allerlei zaken e.d. natuurlijk. Maar dus niet door TS voor haar/zijn diensten.

 

En nogmaals: of er iets (door TS) in Zwitserland moet gebeuren zou ik niet weten.

 

EDIT/Aanvulling:

----------------------

 

Maar eigenlijk wist TS dit al vanaf het begin. De eigenlijke vraag was of alle onderdelen van 'het feest' op dezelfde factuur kon en/of dat het apart doorbelast moest worden:

 

Het maakt niet uit of je het gebeuren "all-in" voor bijv. 10.000,- doorberekent of dat je zegt 2.000,- zaalhuur, 2.000,- catering, 1.000,- voor de band en 5.000,- organisatiekosten. Voor de omzetbelasting wordt het totale bedrag belast conform het tarief van de hoofdprestatie.

 

Ik zou overigens niet "BTW 0%" op de factuur zetten (want dat klopt niet), maar "BTW n.v.t." of zoiets met de vermelding "B2B diensten buiten de EU" erbij.    

 

 

 

Edited by shoptillyoudrop

"What, me worry?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 2 leden online en 65 gasten

    (See full list)    
  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept