Jump to content
  • Welcome to HigherLevel, the Dutch business forum

    Do you have a business question, do you want feedback on your business plan or do you want to advise others? Then you are at the right place at a higher level. Here entrepreneurs come together to take each other to the next level.
    Ask your question, get a quick answer and share your experiences with entrepreneurs. The moment it suits you!
    During the day, evening and weekend 24/7 free advice and exchange of experience with entrepreneurs who understand!
CatharinaK

inkopen binnen/buiten EU- verschil import of fysieke aankoop

Recommended Posts

Beste deelnemers, 

 

Voor mijn onderneming koop ik regelmatig items in Duitsland. Mijn vraag is maakt het een verschil wanneer ik items importeer of deze fysiek koop in Duitsland voor de vraag 4B op de aangifte Omzetbelasting. 

 

Ik was in de veronderstelling dat het enkel ging om importeren van goederen, maar een vriendin van mij vertelde dat zij ook de items die zij fysiek koopt in een winkel in Duitsland onder 4B aangeeft. 

 

Wat is juist?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dat ligt eraan, krijg je in die winkel een factuur op naam met verlegde btw en geef jij die winkelier een transportverklaring dat je de goederen exporteert?

Als je dat doet moet/kun je ze inderdaad aangeven in je NL aangifte.

 

Als jij echter gewoon goederen koopt in Duitsland en meeneemt dan betaal je in de Duitse winkel gewoon Duitse btw  en die kun je niet vermelden onder 4b.

Je zou hooguit kunnen zorgen dat je een nette factuur krijgt op naam en dat je dan via het MOSS systeem de Duitse btw terugvraagt.

 

Het antwoord is dus waarschijnlijk

nee, als je in een Duitse winkel koopt geef je dat niet aan in je NL btw aangifte.

 

Je kunt je natuurlijk wel afvragen of in een Duitse winkel kopen wel handig is want je laat 19% marge liggen omdat je de btw niet terugvraagt en dus onnodig duur inkoopt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hallo Roel, 

 

Ja dat dacht ik al. Ik koop direct items in de winkel zonder persoonlijke factuur. Dus met bon en dan inderdaad Duitse btw. Heb dit eigenlijk niet gecheckt.

 

Ik begrijp dus goed dat als ik in dezelfde winkel had gezegd dat ik ondernemer ben en een verlegde bon/factuur had gewild, ik deze wel onder 4B moet aangeven. Het gaat dus om het verleggen van de btw op de factuur/bon.

 

Als ik online bestel dan is dit inderdaad wel aan de orde. 

 

Bedankt!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minuten geleden, CatharinaK zei:

Ik begrijp dus goed dat als ik in dezelfde winkel had gezegd dat ik ondernemer ben en een verlegde bon/factuur had gewild, ik deze wel onder 4B moet aangeven. Het gaat dus om het verleggen van de btw op de factuur/bon.

 

Klopt alleen als de btw verlegd wordt dan moet je dat aangeven op je NL aangifte, dat is het hele idee achter verleggen.. Niet de verkopende ondernemer handelt dan de aangfite en afdracht af maar de kopende ondernemer.

Overigens zullen 99 van de 100 winkeliers niet bereid zijn aan zo'n factuur met btw verlegging mee te werken omdat zij ook moeten kunnen aantonen dat de goederen Duitsland hebben verlaten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bedankt Roel. Duidelijke uitleg. Ik dacht al dat ik goed zat. Toch fijn zo'n dubbel check.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Op 7-2-2020 om 11:49, Roel J zei:

Als jij echter gewoon goederen koopt in Duitsland en meeneemt dan betaal je in de Duitse winkel gewoon Duitse btw  en die kun je niet vermelden onder 4b.

Je zou hooguit kunnen zorgen dat je een nette factuur krijgt op naam en dat je dan via het MOSS systeem de Duitse btw terugvraagt.

Het MOSS-systeem is voor digitale diensten, je bedoelt waarschijnlijk het elektronische teruggaafverzoek. Maar dit is hier mogelijk niet van toepassing want dat is gebaseerd op Richtlijn 2008/9 waarin staat (artikel 4, onder b) dat deze niet bedoeld is voor "gefactureerde btw-bedragen voor goederenleveringen die krachtens artikel 138 ... van Richtlijn 2006/112/EG van Btw vrijgesteld zijn of kunnen worden". M.a.w. als het dus ook een ICL had kunnen zijn wordt er niets teruggegeven.


BvL Douane Advies - Advies & trainingen Import Export BTW Accijnzen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 0 leden online en 64 gasten

    There are no registered users currently online

    (See full list)    
  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept