loading
Ga naar inhoud
handdoekje
Verberg

Slechts 2 kostenposten

vraag

Hallo Allemaal,

 

Ik moet, over mijn eerste kwartaal, mijn "omzetbelasting" invullen en heb slechts 2 kostenposten.

Namelijk een rekening vanuit Turkije voor een sample van een product en ook een rekening vanuit Spanje voor mijn website waarbij de BTW is verlegd.

 

De rekening vanuit Turkije is een proforma invoice, waarbij het BTW-bedrag niet vermeld staat, slechts een totaalbedrag.

image.thumb.png.10981709045064ea6ab4af9b71aaf838.png

 

En de rekening vanuit Spanje is wel gewoon een normale rekening.

image.thumb.png.3088242c188789c9053da7fc65d01a83.png

 

Ik heb het zo ingevuld klopt dit ?:

image.thumb.png.9378381038a5ca9fd7c54e1a74088eb3.png

image.thumb.png.8c5c9ea3e342197914533b8b355ecab4.png

image.thumb.png.2733369a64c5d632f23d8f8b141205cd.png

Link naar bericht
Delen op andere sites

15 antwoorden op deze vraag

Aanbevolen berichten

  • 0
  • Waardeer dit antwoord

Bij 5b had je nog niets staan maar je moet 4a en 4b daar dus ook bij optellen.

 

Ik zie op je buiten EU proforma wel een btw nummer staan maar bij de binnen EU zie ik hem niet. Ik neem aan dat die er wel op staat (is verplicht).

 

Zijn de goederen uit Turkije overigens aangegeven bij de douane (en btw en invoerrechten) of is er sprake van een vergunning artikel 23? Als er geen vergunning artikel 23 is mag je volgens mij niet 4a gebruiken. Zie ook toelichting btw aangifte.

 

 

 

aangepast door Rik ·
Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord

De goederen zijn niet via de douane bij ons gekomen. Moet ik het daarom weglaten bij de aangifte? Ook wanneer ik de rekening met mijn zakelijke rekening heb betaald?

 

ps: die binnen de EU heeft wel gewoon een BTW-nummer. maar is inderdaad niet te zien.

Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord
12 minuten geleden, handdoekje zei:

De goederen zijn niet via de douane bij ons gekomen.

Hoe zijn ze dan bij jullie gekomen? Normaal zou de transporteur de invoerrechten en btw betalen. Daar zou je dan nog een rekening van (kunnen) krijgen.

 

Bij goederen dien je voor 4a een artikel 23 vergunning te hebben. Voor diensten niet. Die kun je (van buiten EU) wel altijd opgeven via 4a. Overigens staat dit ook duidelijk in de toelichting uitgelegd. Heb je die al gelezen?

 

Als je dus geen art 23 hebt dan behoort de invoerrechten en btw betaald te worden bij de douane of transporteur. Als dat Nederlandse btw is dan kun je die direct bij 5b optellen. Als het buitenlandse btw is (bijvoorbeeld omdat het al in Griekenland bij grondtransport de EU binnenkomt) dan dien je de btw in Griekenland terug te vragen. Maar daar zijn grensbedragen e.d. voor.

 

Dus vraag even aan de transporteur hoe het zit.

 

In ieder geval mag je dus voor goeden zonder vergunning artikel 23 geen 4a invullen.

 

 

aangepast door Rik ·
Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord
5 minuten geleden, Rik · zei:

Hoe zijn ze dan bij jullie gekomen? Normaal zou de transporteur de invoerrechten en btw betalen. Daar zou je dan nog een rekening van (kunnen) krijgen.

 

Bij goederen dien je voor 4a een artikel 23 vergunning te hebben. Voor diensten niet. Die kun je (van buiten EU) wel altijd opgeven via 4a. Overigens staat dit ook duidelijk in de toelichting uitgelegd. Heb je die al gelezen?

 

Als je dus geen art 23 hebt dan behoort de invoerrechten en btw betaald te worden bij de douane of transporteur. Als dat Nederlandse btw is dan kun je die direct bij 5b optellen. Als het buitenlandse btw is (bijvoorbeeld omdat het al in Griekenland bij grondtransport de EU binnenkomt) dan dien je de btw in Griekenland terug te vragen. Maar daar zijn grensbedragen e.d. voor.

 

Dus vraag even aan de transporteur hoe het zit.

 

In ieder geval mag je dus voor goeden zonder vergunning artikel 23 geen 4a invullen.

 

 

 

Ik heb een sample laten maken en daarvoor betaald. De leverancier heeft die sample via UPS naar ons gestuurd.

Op de invoice staat "no commercial value - only for sample". 

Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord
7 minuten geleden, handdoekje zei:

Ik heb een sample laten maken en daarvoor betaald. De leverancier heeft die sample via UPS naar ons gestuurd.

Op de invoice staat "no commercial value - only for sample". 

Op de proforma zie ik €200 staan. Niet echt "no commercial value". Maar goed. De sample mag in ieder geval dus ook niet commercieel verkocht worden.

 

Het gaat dus om samples uit "derden landen" en daar geldt een vrijstelling van invoerrechten en btw voor. Ik neem aan dat je wel een code C30 kunt vinden op de invoerpapieren (ter indicatie van die vrijstelling)? Dan kun je dus dat bedrag van buiten de EU helemaal buiten je btw aangifte houden (ook niet invullen bij 5b dus).

 

https://www.kvk.nl/advies-en-informatie/internationaal-ondernemen/importeren/samples-importeren/

 

Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord
37 minuten geleden, Rik · zei:

Op de proforma zie ik €200 staan. Niet echt "no commercial value". Maar goed. De sample mag in ieder geval dus ook niet commercieel verkocht worden.

 

Het gaat dus om samples uit "derden landen" en daar geldt een vrijstelling van invoerrechten en btw voor. Ik neem aan dat je wel een code C30 kunt vinden op de invoerpapieren (ter indicatie van die vrijstelling)? Dan kun je dus dat bedrag van buiten de EU helemaal buiten je btw aangifte houden (ook niet invullen bij 5b dus).

 

https://www.kvk.nl/advies-en-informatie/internationaal-ondernemen/importeren/samples-importeren/

 

Oke duidelijk. Het maakt verder ook niet uit dat ik met mijn zakelijke rekening heb betaald?

Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord
8 minuten geleden, handdoekje zei:

Het maakt verder ook niet uit dat ik met mijn zakelijke rekening heb betaald?

Nee, zolang die C30 (vrijstelling) geregeld is maakt het niet meer uit of ervoor betaald is.

 

Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord
18 minuten geleden, Rik · zei:

Nee, zolang die C30 (vrijstelling) geregeld is maakt het niet meer uit of ervoor betaald is.

 

Ik kan er nergens iets over vinden, zowel op de proforma als de bon van UPS. Dat is wel vreemd, ik neem aan dat UPS wel weet wat ze doen.

Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord

Ik zou verwachten dat het met een soort code op de bon van UPS zou staan. Maar ik weet dat ook niet zeker.

 

Ik weet ook niet of je uiteindelijk die aangifte papieren zelf moet hebben.

 

(Je kunt misschien wel zien of UPS inklaringskosten €13 heeft berekend?)

 

Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord

Ik ga die kosten vanuit Turkije weglaten.

Ik neem dus alleen de rekening vanuit Spanje mee in de aangifte.

 

Maar 5b moet ik toch gewoon leeg laten omdat ik nog geen BTW heb betaald?

Die BTW vanuit Spanje is immers naar ons verlegd.

 

Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord
1 uur terug, handdoekje zei:

Maar 5b moet ik toch gewoon leeg laten omdat ik nog geen BTW heb betaald?

Die BTW vanuit Spanje is immers naar ons verlegd.

 

Nee. Als je dat doet moet je n.l. de btw in 4b wel betalen (zul je zien). Je mag dus de btw bij 4b ook gewoon bij 5b optellen zodat je uiteindelijk niets hoeft te betalen.

 

4b wordt n.l. bij te betalen btw opgeteld. De btw is naar jou verlegd zodat 4b ervoor zorgt dat je die dus af moet dragen. Maar omdat je hem dus bij 4b 'betaald' mag je hem bij 5b ook weer optellen zodat je uiteindelijk dus weer niets hoeft te betalen.

 

Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord

Ja, als je geen omzet en andere kosten hebt dan is dit correct.

 

Heb je verder helemaal geen kosten in de onderneming?

 

Ps. Normaal mag je die €27,93 bij 4b naar beneden afronden (dus €27) en de 27,93 bij 5b naar boven (dus €28). Afronden mag altijd in eigen voordeel maar hoeft niet. Bij meerdere andere bedragen zou ik dat wel altijd doen. Met nu alleen 1 kostenpost misschien niet.

 

Link naar bericht
Delen op andere sites
  • 0
  • Waardeer dit antwoord
23 uur geleden, Rik · zei:

Ja, als je geen omzet en andere kosten hebt dan is dit correct.

 

Heb je verder helemaal geen kosten in de onderneming?

 

Ps. Normaal mag je die €27,93 bij 4b naar beneden afronden (dus €27) en de 27,93 bij 5b naar boven (dus €28). Afronden mag altijd in eigen voordeel maar hoeft niet. Bij meerdere andere bedragen zou ik dat wel altijd doen. Met nu alleen 1 kostenpost misschien niet.

 

Bedankt voor de info, dan ga ik het zo versturen.

 

Nee heb nog geen kosten (behalve die 2 rekeningen) en ook geen omzet. Dat komt in het 2de kwartaal (nu) en ik ga ook naar een boekhouder haha want dit is niks voor mij.

Link naar bericht
Delen op andere sites
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 65.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Wie is er online?

    Er zijn 9 leden online en 117 gasten

    Bekijk volledige lijst    
  • Ook interessant:

  • Ondernemersplein



NL

×

Cookies op HigherLevel.nl

Cookies zijn nodig om Higherlevel.nl goed te laten functioneren. Door het gebruik van HigherLevel.nl verklaar je onze voorwaarden te hebben gelezen en te accepteren.

 Meer informatie   Oké