Jump to content
MKL2020
Verberg

Huurverhoging; factuur in eens hoger?

Beste,

 

Ik heb een paramedische praktijk binnen een gezondheidscentrum. Hier huur ik al, met alle tevredenheid, een aantal jaren een praktijkruimte. Destijds hebben wee een contract getekend voor een kleine behandelruimte, maar in de loop der jaren hebben er zich enige wijzigen voortgedaan. Collega paramedici zijn gestopt en ik heb de betreffende ruimte "overgenomen" van hun. Ondertussen huur ik binnen het gezondheidscentrum niet 1, maar 3 behandelkamers + overige ruimte. Tevens zijn er de nodige verbouwingen geweest (zelf bekostigd) en heb ik inventaris van de verhuurder overgenomen. Meer kamers; is huur omhoog, overname inventaris is huur omlaag; en zo zijn we samen tot een nieuw te betalen bedrag gekomen. 

 

`wie de schoen past trekke hem aan`. Deze veranderingen zijn mondeling gegaan en er is hierover niets (duidelijk) op papier gezet. 

 

Nu is er binnen het centrum overleg geweest over de huurprijs en de rekenmethode. Door de nog mij onbekende formule is de eigenaar tot een ander bedrag gekomen waardoor ik nu een factuur krijg "huur ruimte 2020" welke beduidend hoger is. Indien ik het verschil (zijn factuur bedrag - mijn jaarbedrag)  deel door mijn oorspronkelijk jaarbedrag dan is het een verhoging van 6,84%. 

 

Mag dit? en zo niet, wat dan wel? 

 

Toevoeging; 

In het contract staat; De huurprijs word jaarlijks per 1 januari, voor het eerst met ingang van 1 januari 2018 aangepast overeenkomstig 9.1 t/m 9.4 algemene bepalingen. 

 

Echter zie ik dat mijn contract, wat ik heb, maar gaat tot punt 7. 

 

Groet,

 

 

 

Link to post
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 1
Posted (edited)

Beste MKL2020,

 

Allereerst welkom op Higherlevel!

 

22 minuten geleden, MKL2020 zei:

In het contract staat; De huurprijs word jaarlijks per 1 januari, voor het eerst met ingang van 1 januari 2018 aangepast overeenkomstig 9.1 t/m 9.4 algemene bepalingen. 

 

Echter zie ik dat mijn contract, wat ik heb, maar gaat tot punt 7. 

 

De algemene bepalingen staan ook niet in het contract zelf.  Er zo te lezen verwezen naar oude (2003?)  ROZ "ALGEMENE BEPALINGEN HUUROVEREENKOMST KANTOORRUIMTE en andere bedrijfsruimte in de zin van artikel 7:230a BW" 

 

Artikel 9.1 t/m 9.4 van die voorwaarden luiden als volgt:

 

Quote

Huurprijswijziging

 

9.1. Een in 4.5. van de huurovereenkomst overeengekomen wijziging van de huurprijs vindt plaats op basis van de wijziging van het maandprijsindexcijfer volgens de consumentenprijsindex (CPI) reeks alle huishoudens (2000=100), gepubliceerd door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De gewijzigde huurprijs wordt berekend volgens de formule: de gewijzigde huurprijs is gelijk aan de geldende huurprijs op de wijzigingsdatum, vermenigvuldigd met het indexcijfer van de kalendermaand die ligt vier kalendermaanden voor de kalendermaand waarin de huurprijs wordt aangepast, gedeeld door het indexcijfer van de kalendermaand die ligt zestien kalendermaanden voor de kalendermaand waarin de huurprijs wordt aangepast.

 

9.2. De huurprijs wordt niet gewijzigd indien een huurprijsindexering leidt tot een lagere huurprijs dan de laatst geldende. In dat geval blijft die laatst geldende huurprijs ongewijzigd, totdat bij een volgende indexering het indexcijfer van de kalendermaand, die ligt vier kalendermaanden voor de kalendermaand waarin de huurprijs wordt aangepast, hoger is dan het indexcijfer van de kalendermaand, die ligt vier kalendermaanden voor de kalendermaand waarin de laatste huurprijsaanpassing heeft plaatsgevonden. Als dan worden bij die huurprijswijziging de indexcijfers van de in de vorige zin bedoelde kalendermaanden gehanteerd.

 

9.3. Voor de geldigheid van een nieuwe geïndexeerde huurprijs is het niet nodig dat van een door te voeren of doorgevoerde indexering tevoren een afzonderlijke mededeling aan huurder is gedaan.

 

9.4.Indien het CBS bekendmaking van genoemd prijsindexcijfer staakt of de basis van de berekening daarvan wijzigt, zal een zoveel mogelijk daaraan aangepast of vergelijkbaar indexcijfer worden gehanteerd. Bij verschil van mening hieromtrent kan door de meest gerede partij aan de directeur van het CBS een uitspraak worden gevraagd die voor partijen bindend is. De eventueel hieraan verbonden kosten worden door partijen elk voor de helft gedragen.

 

Edit: voorwaarden gevonden; zie bijlage 

Algemene-bepalingen-kantoorruimte-2003.pdf

Edited by Norbert Bakker
kopie algemene voorwaarden toegevoegd

Specialist arbeidsongeschiktheid en aansprakelijkheid voor ondernemers & zelfstandig partner bij  B2Bsure

Vragen, second opinion of offerte  m.b.t. AOV, aansprakelijkheid of andere bedrijfsverzekeringen?  →  contact

 

Wachten met je AOV tot de verplichte verzekering in 2024? Niet erg verstandig!  lees hier waarom

Link to post
Share on other sites
  • 0
10 uur geleden, MKL2020 zei:

Indien ik het verschil (zijn factuur bedrag - mijn jaarbedrag)  deel door mijn oorspronkelijk jaarbedrag dan is het een verhoging van 6,84%.

En wanneer is dat oorspronkelijke jaarbedrag vastgesteld? Als dat in 2017 was, dan mag de huur op 1 jan 2018, 2019 en 2020 verhoogd worden met het afgesproken percentage. Als de verhoging toen niet gedaan is mag die verhoging achteraf ook nog gedaan worden (volgens mij als het terugwerkende kracht).

 

Als er onlangs echter andere mondelinge afspraken gemaakt zijn, waarom zijn deze dan niet schriftelijk bevestigd (huurcontract) voordat je de nieuwe factuur kreeg?

 

Als je het hebt over contract, bedoel je dan het oude contact waar ook de oude prijs in staat? Als je die zelf nog als geldig beschouwd dan is de prijs daarin (per ruimte), inclusief de afgesproken verhogingen, nog steeds ben toepassing.

 

Link to post
Share on other sites
  • 0
20 uur geleden, Norbert Bakker zei:

Beste MKL2020,

 

Allereerst welkom op Higherlevel!

 

 

De algemene bepalingen staan ook niet in het contract zelf.  Er zo te lezen verwezen naar oude (2003?)  ROZ "ALGEMENE BEPALINGEN HUUROVEREENKOMST KANTOORRUIMTE en andere bedrijfsruimte in de zin van artikel 7:230a BW" 

 

Artikel 9.1 t/m 9.4 van die voorwaarden luiden als volgt:

 

 

Edit: voorwaarden gevonden; zie bijlage 

Algemene-bepalingen-kantoorruimte-2003.pdf 89 kB · 0 downloads

 

Dank voor je reactie. 

 

Indien ik punt 9.1 goed begrijp en de berekening doe middels CPI dan zou dit betekenen dat de huurprijs met 4% verhoogd zou mogen worden. 

Link to post
Share on other sites
  • 0
10 uur geleden, Rik · zei:

En wanneer is dat oorspronkelijke jaarbedrag vastgesteld? Als dat in 2017 was, dan mag de huur op 1 jan 2018, 2019 en 2020 verhoogd worden met het afgesproken percentage. Als de verhoging toen niet gedaan is mag die verhoging achteraf ook nog gedaan worden (volgens mij als het terugwerkende kracht).

 

Als er onlangs echter andere mondelinge afspraken gemaakt zijn, waarom zijn deze dan niet schriftelijk bevestigd (huurcontract) voordat je de nieuwe factuur kreeg?

 

Als je het hebt over contract, bedoel je dan het oude contact waar ook de oude prijs in staat? Als je die zelf nog als geldig beschouwd dan is de prijs daarin (per ruimte), inclusief de afgesproken verhogingen, nog steeds ben toepassing.

 

 

Dank voor je reactie.

 

Volgens het contract zou de eerste verhoging plaats mogen vinden in 2018.  Indien mijn berekening van 4% verhoging correct is zou dit betekenen dat de verhuurder in 2018, 2019 en 2020 de huur met 4% mag verhogen? 

 

Ik ga inderdaad binnenkort met de verhuurder om de tafel om alles schriftelijk vast te leggen. 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 0
Posted (edited)
24 minuten geleden, MKL2020 zei:

Indien mijn berekening van 4% verhoging correct is

Ik kom op 5,6% als de huur sinds 2018 niet verhoogd is. 100×1,0146×1,0219×1,0185

 

Tevens had de verhuurder de verhoging met terugwerkende kracht nog kunnen innen (ondanks dat dit niet op de facturen stond). Dus dat je over 2018 tot 2020 nog bij moest betalen. Ik begrijp dat ie dat (gelukkig) niet gedaan heeft.

 

 

Edited by Rik ·
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 5 leden online en 207 gasten

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept