Jump to content
  • Welcome to HigherLevel, the Dutch business forum

    Do you have a business question, do you want feedback on your business plan or do you want to advise others? Then you are at the right place at a higher level. Here entrepreneurs come together to take each other to the next level.
    Ask your question, get a quick answer and share your experiences with entrepreneurs. The moment it suits you!
    During the day, evening and weekend 24/7 free advice and exchange of experience with entrepreneurs who understand!
WelleKe

BTW terugvorderen bij aankoop privewoning

Recommended Posts

In het AD kwam ik een artikel tegen dat vertelt over de mogelijkheid om de BTW terug te vorderen bij de aankoop van een woonhuis van waaruit ook ondernemerswerkzaamheden worden verricht.

 

http://www.ad.nl/uwgeld/article52472.ece

 

Klinkt mooi, maar ik heb er sterk mijn twijfels bij.

 

Als zij haar werkzaamheden (onder andere) verricht vanuit een werkkamer in haar eigen woning, dan kan zij de totale BTW terugclaimen. In dit voorbeeld kan zij dus €76.000,- van de fiscus terug krijgen. Voordat de BTW van de fiscus wordt teruggevorderd, is het raadzaam om na te gaan wat de (fiscale) gevolgen daarvan kunnen zijn. Soms is het namelijk verstandiger de BTW niet terug te vragen.

De volledige BTW claimen lijkt me zowiezo vreemd, aangezien je een prive correctie moet toepassen op goederen/diensten die je ook prive gebruikt en dat lijkt me bij een woonhuis overduidelijk het geval. Vreemd dat hij daar in zijn artikel geen melding van maakt als expert. Verder vind ik de laatste zin, mbt fiscale gevolgen ook interessant, want dat geeft al aan dat er veel meer factoren een rol spelen.

 

Kortom, interessant om te bekijken maar ik denk dat het niet zo positief is als hier uit de doeken wordt gedaan.

 

Wat is de mening van de experts binnen de Higherlevel community?

 


Overzichtelijke website statistieken van ICStats, Visitor Engagement praktisch toepasbaar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Als je de BTW van je woonhuis wilt aftrekken dan zou je woonhuis tot het vermogen van je onderneming moeten vallen. Waardestijging van het huis is dan winst van je onderneming waarover je belasting moet betalen.

 

Lijkt mij beter dat je het tot je privé-vermogen houdt en voor het deel dat je voor de onderneming gebruikt BTW aftrekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lijkt mij beter dat je het tot je privé-vermogen houdt en voor het deel dat je voor de onderneming gebruikt BTW aftrekt.

 

Pas even op! Volgens mij mag je dat niet zomaar doen.

 

Laat de "experts" hier even op reageren voordat je verkeerde beslissingen neemt.


Pitch Coach / Pitch Trainer , Presentatie en Sprekers Coach/Trainer, Gast Spreker / Public Speaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ik had het even snel in de Belastingids voor ondernemers opgezocht hoor, maar inderdaad is het beter om de experts even aan het woord te laten!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Venture bedoelt het denk ik niet zo bot als het misschien overkwam ;)

 

Ik vind jouw opmerking overigens wel heel goed ten aanzien van de waardestijging, dat is bijvoorbeeld al een factor die een rol speelt en volgens mij kan dat een grote factor worden.


Overzichtelijke website statistieken van ICStats, Visitor Engagement praktisch toepasbaar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zo vatte ik het ook niet op hoor ;)

 

Ja hoe meer je aan je huis doet eventueel hoe meer waarde hij krijgt, een huis stijgt altijd in waarde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ik zal trachten niet al te diep te gaan.....

 

De grondslag voor deze uitspraak betreft de beoordeling van het HvJ EG of de Nederlandse regeling in al dan niet in strijd is met de Europese BTW-richtlijn. (Charles/Charles-Tijmens, nr C-434/03) Volgens de Nederlandse regeling is het namelijk niet toegstaan om volledige aftrek van voorbelasting toe te passen bij gemengde onroerende goederen. (zakelijk/prive) De Europese BTW-richtlijn staat deze aftrek van voorbelasting volledig en ook onmiddelijk toe. Uiteraard dient er wel spake te zijn van BTW belaste prestaties.De familie heeft zich dus door specialisten laten adviseren. ;D

Een gevolg van deze uitspraak is dat BTW-ondernemers in het verleden vaker ten onrechte geen BTW op onroerende zaken met gemengd gebruik (denk hierbij aan bv woon-winkel panden, woonhuizen met een werkkamer e.d.) in aftrek hebben kunnen brengen en wellicht destijds andere keuzes hadden gemaakt. Wat de verwarring omtrent deze materie groter maakt is dat de BTW een ander begrip "keuzevermogen" hanteert dan de IB.

 

Het is mogelijk om substantieel voordeel te behalen met een gemende onroerende zaak. Men moet wel een aantal fiscale gevolgen in ogenschouw nemen en ik denk dat de auteur daar dan ook op doelt.

 

Wanneer je tot verkoop van de onroerende zaak over gaat, of overbrengt naar het prive-vermogen binnen een termijn van 10 jaar dan is in beginsel BTW verschuldigd. Je zult dan een deel van de afgetrokken BTW terug dienen te betalen. Na deze termijn vervalt dit. Het is zelfs mogelijk om bijvoorbeeld het woongedeelte na 10 jaar weer over te brengen naar het prive-vermogen zonder dat er overdrachtsbelasting verschuldigd is. Ga je binnen een termijn van 2 jaar over tot verkoop of overbrenging dan ben je BTW verschuldigd over de volle waarde.

 

Om de juiste keuze te kunnen maken bij de aankoop van gemengde onroerende zaken is het altijd raadzaam om een fiscalist (fiscaal jurist, RA of anderzins deskundigen) in te schakelen. Je hebt enerzijds te maken met de BTW-problematiek, samenloop van BTW en overdrachtsbelasting en andere IB facetten.


www.camelot-legal.nl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Het is mogelijk om substantieel voordeel te behalen met een gemende onroerende zaak. Men moet wel een aantal fiscale gevolgen in ogenschouw nemen en ik denk dat de auteur daar dan ook op doelt.

 

Dit harde voordeel zal hoogstwaarschijnlijk voor het einde van het jaar wel gerepareerd worden door onze regering. Het is te voorzien dat er bij de Wet OB, net als in de Europese richtlijn, een correctie voor privé gebruik opgenomen gaat worden.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dit harde voordeel zal hoogstwaarschijnlijk voor het einde van het jaar wel gerepareerd worden door onze regering. Het is te voorzien dat er bij de Wet OB, net als in de Europese richtlijn, een correctie voor privé gebruik opgenomen gaat worden.

 

Men is inderdaad bezig met een wetsvoorstel om dit in te perken. Echter, de vraag is in hoeverre men in de toekomst alsnog naheffinfsaanslagen kan opleggen voor de ondernemers die alsnog om herziening verzoeken. (v.w.b. de BTW kan men 5 tot 10 jaar teruggaan)

Een nadelige bijkomstigheid (althans voor de overheid) is het gegeven dat de overheid vaak achter de feiten aan moet lopen. Het invoeren van aanpassingen in de wetgeving vergt namelijk veel tijd.

 

Een sector die ook veelvuldig gebruik maakt (maakte) van slimme BTW constructies is de gezonheidszorg.

 

Voor de geïnteresseerden een van de voorbeeldconstructies::

De diensten van een ziekenhuis zijn vrijgesteld van BTW. Ze kunnen derhalve ook niets verrekenen. Medische apparatuur is zeer kostbaar en de BTW die daarover betaald moet worden ook. Het was dan ook zaak om een BTW-onderneming op te richten die wel met deze "kostenpost" overweg kan. Gevolg: door het ziekenhuis worden 2 leningen verstrekt aan de nieuwe BTW-onderneming (een voor de aanschaf en een voor de BTW). Deze IB-onderneming schaft vervolgens deze apparatuur aan en verhuurd deze (uiteraard als belaste prestatie) aan het ziekenhuis. (leaseback). Na de herzieningstermijn kan het eigendom van de apparatuur overgebracht worden naar het ziekenhuis. De "BTW-lening" wordt ingelost nadat men deze heeft verrekend met de fiscus. Conclusie: het ziekenhuis heeft de apparatuur verkregen onder verrekening van de BTW! Het moge duidelijk zijn dat het gemis aan BTW inkomsten voor de staat niet wordt goedgemaakt door de BTW die betaald word op de facturen van de fiscaal specialisten.

 

Om op de vraag van chrizziej terug te komen: Ja het is mogelijk en volkomen legaal om de BTW voor het "ondernemingsgedeelte" te verrekenen. Dit kan regulier conform de Nederlandse richtlijnen. Zoals al eerder gezegd: overleg met een deskundige bij je in de buurt.

 

 

 

(er kunnen geen rechten worden ontleend aan de inhoud van dit bericht, vraag uw eigen fiscaal adviseur om advies)


www.camelot-legal.nl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mieke

Dat kan dan nog wat mooier eindigen (zelf bij betrokken geweest, geen fiscale problemen mee gekregen): na de termijn komt er een fusie tussen de twee rechtspersonen. Heb je weer gewoon één stichting.

Volledig legaal allemaal.

 

Mieke

Share this post


Link to post
Share on other sites
Let op: het laatste bericht in het topic waar je op wilt reageren is meer dan zes maanden oud. Onnodig oude topics omhoog halen wordt niet altijd gewaardeerd, maar natuurlijk mag je nog wel op oude topics reageren.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 9 leden online en 206 gasten

    (See full list)    
  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept