Jump to content
Michael1980
Verberg

Winstuitkering naar holding gedurende het boekjaar

vraag

Goedemiddag allemaal,

 

Ik heb een korte vraag waar ik geen duidelijk antwoord op kan krijgen, ik hoop dat jullie me kunnen helpen. 

 

Ik heb een holdingstructuur met een holding en onderliggende werkmaatschappij.  Mijn boekjaar loopt tot en met 31.12.2021. De werkmaatschappij maakt momenteel meer winst dan voorzien en ik wil graag deze winst gedeeltelijk naar de holding schuiven, om het uit de risicosfeer te halen. 

 

Mijn vraag is of ik gedurende een boekjaar winst (of verwachte winst aangezien het boekjaar nog niet is afgesloten) mag doorschuiven naar de Holding of dat dit enkel op het einde van een boekjaar is toegestaan? 

 

En in het geval dat dit is toegestaan, zijn er dan aanvullende bepalingen waar ik rekening mee dien te houden? 

 

Bij voorbaat dank voor jullie terugkoppeling!

 

Link to post
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Rate this answer

Tussentijds of interim dividend mag gewoon, mits je voldoet als bestuur aan de regels van artikel 2:216 BW. Google maar op balanstest en uitkeringstoets. 


JoostRietveld.nl : Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer
On 18/02/2021 at 20:56, Joost Rietveld said:

Tussentijds of interim dividend mag gewoon, mits je voldoet als bestuur aan de regels van artikel 2:216 BW. Google maar op balanstest en uitkeringstoets. 

 

Hi Joost,

 

Ik heb nog een vraag met betrekking tot interim dividend.

Wanneer ik winst uitkeer van de werk BV naar de Holding, kan ik er dan ook voor kiezen om dit te boeken als Rekening Courant. (op dit moment is het RC saldo tussen holding en werk BV nihil). En wat zou hiervan het voordeel zijn, of juist het nadeel? Dit is mij niet geheel duidelijk....

 

Bij voorbaat dank voor je reactie.

 

MvG

Michael

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer
Op 18-2-2021 om 20:56, Joost Rietveld zei:

Tussentijds of interim dividend mag gewoon, mits je voldoet als bestuur aan de regels van artikel 2:216 BW. Google maar op balanstest en uitkeringstoets. 

Ik heb van dit soort zaken geen verstand en zal Joost zeker niet tegenspreken, maar haal je het geld hiermee ook uit de risicosfeer? Of is dit later terug te eisen door de werkmaatschappij als het opeens slechter gaat?

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

In beginsel is dividend dat vastgesteld is en uitgekeerd ook echt van de holding. Mocht er echt herrie in de tent zijn en blijkt achteraf dat het dividend niet uitgekeerd had mogen worden (balanstest of uitkeringstoets faalt) dan ligt het voor de hand dat er geld retour werk BV moet en kan zelfs het bestuur hiervoor aansprakelijk gesteld worden


JoostRietveld.nl : Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer
On 30/04/2021 at 20:28, Joost Rietveld said:

In beginsel is dividend dat vastgesteld is en uitgekeerd ook echt van de holding. Mocht er echt herrie in de tent zijn en blijkt achteraf dat het dividend niet uitgekeerd had mogen worden (balanstest of uitkeringstoets faalt) dan ligt het voor de hand dat er geld retour werk BV moet en kan zelfs het bestuur hiervoor aansprakelijk gesteld worden

Ik heb de balanstest en uitkeringstoets gedaan, en dit zou geen probleem mogen opleveren.

 

On 30/04/2021 at 16:34, Joost Rietveld said:

Waarom zou je dat als schuld van werk BV aan de moeder willen laten staan?

Dit zou ook mijn voorkeur inderdaad niet hebben, vandaar het voornemen om de winsten door te schuiven naar de Holding. Ik vroeg me alleen wel af of er nadelen kleven aan het doorschuiven naar de holding ten opzichte van het opnemen in de RC sfeer, vandaar de vraag. 

 

Uit je antwoord kan ik afleiden dat het het beste is om inderdaad de winsten door te schuiven naar de Holding. Dank je wel voor je reacties, kan ik zeker verder mee!

 

Ik heb nog een vraag mbt afwijkende boekjaren binnen een holding structuur, maar daar zal ik een apart topic voor aanmaken, anders wordt het rommelig ;)

 

Dank je wel in ieder geval!

 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 8 leden online en 335 gasten

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept