Jump to content
Azicap
Verberg

BTW 0% tarief toepassen???

Beste Leden,

 

Ik ben een startende ondernemer.  Ik heb recent goederen vanuit Duitsland ingekocht en deze zijn ook geleverd in Nederland tegen 0%btw. Een ander Duitse ondernemer wil de goederen van mij kopen en wil zelf de transport regelen. (met eigen vervoer, bedrijfswagen)

 

Welk btw tarief gebruik op de factuur?

 

Alvast bedankt voor jullie reacties.

 

Mvg,

Azicap

 

Link to post
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Maak je gebruik van de KOR of niet?

 

Normaal gesproken (bij geen KOR) vraag je het Duitse btw-nummer aan de klant (en die zet je ook op de factuur met de tekst dat de BTW verlegd is), en reken je ook 0%.


The goal of a resonance cascade is to plant the seeds of growth rather than yearning. If you think pseudo-profound bullshit quotes are inspirational, you're, well, kinda dumb. https://goo.gl/fZf4oe

Link to post
Share on other sites
  • 1
29 minuten geleden, Azicap zei:

en wil zelf de transport regelen. (met eigen vervoer, bedrijfswagen)

En niet vergeten ze een vervoerverklaring te laten tekenen (dat ze het zelf vervoeren naar Duitsland) met o.a. kenteken van vrachtauto e.d. Zie voor de gegevens de site van de belastingdienst. Voorbeelden van zo'n formulier zijn genoeg te vinden op internet.

 

https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/zakelijk/btw/zakendoen_met_het_buitenland/goederen_en_diensten_naar_andere_eu_landen/administratie_bijhouden_van_goederen_en_diensten_naar_andere_eu-landen/aantonen_dat_u_goederen_levert_aan_afnemers_die_aangifte_doen/vervoersverklaring_bij_afhaaltransacties

Link to post
Share on other sites
  • 1
  • Best answer
2 uur geleden, Azicap zei:

is mijn onderhandeling een intracommunautaire levering?

Je levering is een intracommunautaire levering.

 

Je factureert dus 0% btw, moet controleren of het btw nummer van de klant correct is (zie de VIES-site), zet dat btw nummer van de klant ook op je factuur en vermeld ook  'artikel 138, lid 1, Richtlijn 2006/112' ergens (in een gewenste taal).

 

https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/zakelijk/btw/zakendoen_met_het_buitenland/goederen_en_diensten_naar_andere_eu_landen/factureren/extra_factuureisen_bij_goederen

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 5 leden online en 129 gasten

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept