Jump to content
MTOV92
Verberg

BTW invoer vanuit UK

vraag

Hallo Allemaal

 

ik ben van plan om een groothandel/distribeur te worden en heb even een vraag

 

Als ik goederen uit UK importeer dan moet ik BTW betalen. Kan ik deze terug vragen aan het eind van het kwartaal, ook als ik de goederen tegen 0% btw door verkoop aan bedrijven binnen de EU ?

Link to post
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Rate this answer

Uiteraard, de BTW geef je als invoer aan, maar vraag je terug als voorbelasting. Saldo nul. Dat je daarna binnen de EU BTW verlegd levert, doet daar niets aan af


JoostRietveld.nl : Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Nu ben ik geen buikspreker maar mijn onderbuik vertelt mij dat u dat vreemd vind ... btw ontvangen en geen btw betalen.

Wel ... die btw die u terugvraagt heeft u wel eerst moeten betalen ... bovenop de inkoopprijs van hetgeen u heeft gekocht.


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer
1 uur terug, Joost Rietveld zei:

Uiteraard, de BTW geef je als invoer aan, maar vraag je terug als voorbelasting.

Waar geef je die btw als invoer aan? Je betaald dit toch aan de vervoerder? Dan is het toch alleen direct voorbelasting (volgens de factuur van de vervoerder).

 

Alleen als je een vergunning artikel 23 aanvraagt (en krijgt) mag je de btw bij sectie 4 opgeven (en betaal je die niet aan de vervoerder) en kun je hem bij 5 weer aftrekken als voorbelasting.

 

3 uur geleden, MTOV92 zei:

Als ik goederen uit UK importeer dan moet ik BTW betalen.

Welkom op Higherlevel.

 

Je betaald btw aan de vervoerder. Daar krijg je een factuur van. Die kun je direct als voorbelasting aftrekken.

 

Als je een vergunning artikel 23 aanvraagt dan hoef je die btw niet te betalen aan de vervoerder (geef dat dan wel aan ze door). Je kunt dan bij de OB aangifte bij sectie 4 zelf de btw opgeven die je zou moeten betalen maar kunt die van ook direct weer bij voorbelasting terugvragen (als je niet met de KOR meedoet).

 

Het doorverkopen binnen de EU met verlegde btw valt hier verder buiten. Let wel op dat je gezien wordt als importeur voor de EU (en eventueel aansprakelijk bent).

 

 

Edited by Rik ·
Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Mijn antwoord gaat simpelweg om het systeem van heffing. Of TS een vergunning artikel 23 heeft, weet ik niet. Ik beantwoordde alleen zijn vraag of die BTW als voorbelasting aftrekbaar is. Met of zonder vergunning, het saldo is nul


JoostRietveld.nl : Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer
12 hours ago, Rik · said:

Waar geef je die btw als invoer aan? Je betaald dit toch aan de vervoerder? Dan is het toch alleen direct voorbelasting (volgens de factuur van de vervoerder).

 

Alleen als je een vergunning artikel 23 aanvraagt (en krijgt) mag je de btw bij sectie 4 opgeven (en betaal je die niet aan de vervoerder) en kun je hem bij 5 weer aftrekken als voorbelasting.

 

Welkom op Higherlevel.

 

Je betaald btw aan de vervoerder. Daar krijg je een factuur van. Die kun je direct als voorbelasting aftrekken.

 

Als je een vergunning artikel 23 aanvraagt dan hoef je die btw niet te betalen aan de vervoerder (geef dat dan wel aan ze door). Je kunt dan bij de OB aangifte bij sectie 4 zelf de btw opgeven die je zou moeten betalen maar kunt die van ook direct weer bij voorbelasting terugvragen (als je niet met de KOR meedoet).

 

Het doorverkopen binnen de EU met verlegde btw valt hier verder buiten. Let wel op dat je gezien wordt als importeur voor de EU (en eventueel aansprakelijk bent).

 

 

Super bedankt !

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer
19 uur geleden, Rik · zei:

Je betaald btw aan de vervoerder. Daar krijg je een factuur van. Die kun je direct als voorbelasting aftrekken.

Vervoerder dient gelezen te worden als "douanevertegenwoordiger" (tenzij je zelf aangifte gaat doen).  Dus een douane-expediteur of  -agent. Dat is vaak niet dezelfde partij als de vervoerder, zeker niet als het vervoer door de leverancier verzorg wordt.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 4 leden online en 260 gasten

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept