Ga naar inhoud
  • 0

Concurentiebeding..... en nu?

Hallo allemaal,

 

even een vraagje:

 

Momenteel ben ik in dienst bij een interieurbouwer, maar nu wil ik voor mezelf gaan beginnen in min of meer dezelfde branche nl. een klussenbedrijf. In mijn huidige contract is een concurentiebeding opgenomen:

 

 

"Zonder voorafgaande schriftelijke ontheffing van dit verbod door de werkgever, tijdens de duur van de arbeidsovereenkomst en na beeindiging van de arbeidsovereenkomst gedurende een jaar, zal de werknemer, noch zelf in enigerlei vorm een bedrijf gelijk, gelijksoortig of aanverwant aan dat van de werkgever en/ of daarmee gelieerde ondernemingen mogen vestigen, drijven, mededrijven of doen drijven, hetzij direct, hetzij indirect, noch financieel in welke vorm dan ook bij een zodanige onderneming belang hebben of daarin of daarvoor op enige wijze werkzaam zijn, hetzij tegen vergoeding, hetzij om niet of daarin aandeel van welke aard dan ook hebben."

 

Dan is er ook nog een boeteclausule opgenomen:

 

"Bij niet nakoming of overtreding van de in artikel 9 en 10 van deze overeenkomst omschreven verplichtingen zal de werknemer aan de werkgever (zulks in afwijking van het bepaalde in artikel 7:650 leden 3, 4 en 5 van het burgerlijk wetboek) een boete verschuldigd worden van E 2.500,- voor elke keer dat hij een van die verplichtingen niet nakomt of overtreedt, alsmede een boete van E 500,- voor elke dag of gedeelte van een dag dat hij in overtreding blijft, onverminderd zijn gehoudenheid tot betaling van volledige schadevergoeding aan de werkgever, indien en voorzover deze meer dan gemeld boetebedrag mocht belopen."

 

 

Er is in dit beding echter geen gebied genoemd. Betekend dit dat ik helemaal niet voor mezelf kan starten? Of kan ik onder dit beding uitkomen?

 

Graag advies.

Alvast bedankt

 

Link naar reactie

Aanbevolen berichten

2 antwoorden op deze vraag

  • 0

Vraag allereerst de werkgever om toestemming... misschien is hij de kwaadste niet en geeft hij je ontheffing, en misschien wil hij zelfs wel een klant bij je worden.

Weigert hij, dan kun je je verder gaan orienteren. Je zou het dan op brood-roof kunnen gooien...

Snuffel ook even verder op dit Forum... er is genoeg geschreven over dit onderwerp...

Egbert Punter

Link naar reactie
  • 0

Dit is zo dubieus: "gelijk, gelijksoortig of aanverwant" Ik zou eens vragen aan een juridisch specialist of dit uberhaupt toegestaan is. Wie bepaald dan precies wat een gelijksoortig bedrijf is?

Bezoekhetziekenhuis.nl: Eenvoudig bezoeken plannen aan de patiënt en communiceren met patiënt, familie en vrienden. ! Maak een account aan als een familielid in het ziekenhuis ligt en je kunt gezamenlijk de bezoektijden inplannen.

Link naar reactie
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Verberg sidebar
  • Wil je onze Nieuwsflits ontvangen?
    Deze verzenden we elk kwartaal.

  • Wie is er online?
    10 leden, 178 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 75.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

    Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.