Beste antwoorden
-
Kamer van Koophandel KVK's bericht in KvK bezoekadres inschrijven op huurwoning in verhuurde staat aan derde, eigendom DGA was marked as the answerHoi @PPeters hier zit een belangrijk verschil tussen eigendom van het pand en het gebruik van het adres als vestigingsadres.
Voor KVK geldt in principe dat een onderneming moet kunnen aantonen dat zij gerechtigd is het adres als vestigingsadres te gebruiken. Als het pand eigendom van jou is, maar feitelijk wordt bewoond door een huurder, dan is de situatie minder vanzelfsprekend dan wanneer het pand leeg staat of door jouzelf wordt gebruikt. KVK kan vragen om een bewijs van gebruiksrecht van het adres. Een eigendomsbewijs (bijvoorbeeld kadastrale gegevens of een WOZ-beschikking) toont aan dat jij eigenaar bent, maar niet automatisch dat de BV daar gevestigd mag zijn terwijl een huurder het pand gebruikt. Omdat de huurder het exclusieve gebruiksrecht van de woning heeft, kan KVK aanvullende onderbouwing verlangen.
Een schriftelijke toestemming van de huurder kan daarom verstandig zijn, ook al is er geen standaardformulier dat perfect op deze situatie aansluit. Kom je hier verder mee? Als er nog vragen zijn, laat het ons gerust weten. ^Juul
-
Kamer van Koophandel KVK's bericht in Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland? was marked as the answer@Lekkerondernemen , in de meeste gevallen kun je gewoon blijven ondernemen in Nederland met een briefadres. Zolang je onderneming een geldig vestigingsadres heeft, kun je daar gewoon mee blijven werken. Dat staat los van je privé woonadres. De gemeente registreert je briefadres in de BRP.
De koppeling met KvK en Belastingdienst loopt grotendeels automatisch, maar check altijd of alles correct geregistreerd staat.
Zorg trouwens dat je gegevens in het Handelsregister kloppen en actueel zijn. Anders kunnen klanten afhaken omdat je minder betrouwbaar overkomt, of loop je een vergunning of subsidie mis. Je kunt dat makkelijk hier doen: https://bit.ly/4vKe5ot
^Juul
-
Kamer van Koophandel KVK's bericht in Branch Office starten was marked as the answerGoedemiddag Martin,
een buitenlandse rechtspersoon (branch office) schrijf je in het Handelsregister in als:
er doorgaans een vestiging in Nederland is, of als
men structureel in Nederland onderneemt, of als
deze rechtspersoon in Nederland een gevolmachtigd handelsagent heeft.
Is er een gevolmachtigde/beheerder van de Nederlandse vestiging? Dan schrijft deze persoon zich in in het Handelsregister. Hij toont met een volmacht aan dat hij de beheerder is. De volmacht, met originele handtekening(en), is afkomstig van iemand die bevoegd is om dit te doen. Ook bestuurders van de buitenlandse rechtspersonen mogen de opgave doen, net zoals personen met een uitdrukkelijke volmacht dit doen.
De registratie regel je met de volgende formulieren:
formulier 6 Inschrijving buitenlandse rechtspersoon of vennootschap
formulier 11 Inschrijving functionaris voor een rechtspersoon
LET OP! Alle bestuurders en commissarissen die in het buitenland staan ingeschreven, moeten zich ook in Nederland inschrijven. Een enig aandeelhouder schrijven we alleen in als het een formeel buitenlandse vennootschap is.
formulier 13 Inschrijving gevolmachtigde/beheerder
We vragen om een officieel bewijs van registratie van de rechtspersoon in het buitenland. Dit bewijs mag niet ouder zijn dan een maand. Lever dit aan in een voor ons leesbare taal. We kunnen vragen het bewijs van registratie te laten vertalen in het Nederlands, Engels, Frans of Duits. Deze vertaling hoeft niet afkomstig te zijn van een beëdigd vertaler.
Wordt het nu wat duidelijker voor je? Als je nog vragen hebt, neem gerust contact met ons op. We helpen je graag verder.