Alles dat geplaatst werd door Leaa
- Verkoop bedrijf
- Verkoop bedrijf
-
Verkoop bedrijf
Nee, dat was ook nog een vraag. Verkoop bestaat uit inventaris en goodwill. Net als toen ik het bedrijf kocht. Moet ik nog een factuur sturen over de verkoop of is het contract genoeg waaronder meer de prijs met btw regel van vrijstelling voor mij instaat? Hoe weet ik of de commerciële en fiscale balans hetzelfde zijn? Ik las; op de fiscale staat oa wat de winst is van het bedrijf ongeacht hoe er is afgeschreven. Op de commerciële kan een andere winst staan ivm andere afschrijving. Ik heb in het eerste jaar willekeurig afgeschreven. Dit staat wel in mijn jaarrekening. Ik heb geen jaarrekening waarin staat wat het was geweest zonder dit te doen. Kunnen daar problemen mee komen?
-
Verkoop bedrijf
Ok, thanks. Moet ik de 600 ook in mijn winst en verliesrekening boeken? En bij stakingswinst dus 600 melden. Kunnen de deb. en cred niet naar Prive geboekt worden? En als laatst, de jaarrekeningen die ik hier heb liggen is dat nu fiscaal of commercieel? Ik las namelijk dat je beide jaarrekeningen moet hebben. En omdat jij zegt dat de stakingsbalans dus incl de verkoopwinst is wil de fiscus ook wel weten hoe de stakingswinst is ontstaan toch? Moet ik nergens melden dat de waarde voor staken 400 was en dat het 1000 is geworden door verkoop?
-
Verkoop bedrijf
Ik ga het denk ik ook uitbesteden, Ik wil alleen op de kosten letten en mezelf goed verdiepen hoe dit verwerkt moet worden. Is dat zo raar dan? Studieboek? Ik zoek veel op en wil wel weten waar ik aan toe ben. Vandaar de vragen. Wat is mijn stakingsbalans dan in mijn voorbeeld? Het kwartje over de commerciele balans wil niet vallen, heb ik hiermee te doen? Desinvestering snap ik ook, 28% over de dagwaarde aangeven op activa waar ik ook investeringsaftrek heb gekregen.
-
Verkoop bedrijf
Ik begrijp niet wat je bedoeld. De cijfers zijn fictief zoals ik aangaf. Ik praat ook niet met 600.000 maar 600. Ik wil gewoon graag antwoord op deze vragen als het kan: Graag wil ik van jullie wat informatie over de volgende vragen ( ik gebruik fictieve bedragen) Bij de aankoop heb ik ook goodwill betaald. Dit is nog niet afgeschreven. Ook de machines zijn nog niet afgeschreven. Stel dit is de balans op 31-12-2014; Activa; Vaste activa 200 Goodwill 200 Deb. 100 Bank 100 Passiva; EV 300 Cred 100 BTW 200 De verkoop van mijn zaak is 1000 Dit bestaat uit 500 vaste activa en 500 goodwill - Is mijn stakingswinst dan 600? ( 1000-400), goodwill is 500-200 en machines is 500-200 - Ik las iets over commerciële balans en fiscale balans. Welke balans moet ik invullen in de aangifte IB? Is dat de balans die hierboven staat of moet ik eerst de verkoop van mijn bedrijf er in verwerken? - Het lijkt mij toch dat de belastingdienst wil weten hoe mijn stakingswinst is ontstaan? - Ik las ook iets over agio bij verkoop bedrijf. Is dit iets waar wij rekening mee moeten houden? - Ditzelfde geldt voor belastinglatentie, nooit van gehoord maar ik vraag het toch maar want belasting zal ik moeten betalen. Joost, er zijn in de tussentijd ook nieuwe machines bijgekomen.
- Verkoop bedrijf
-
Verkoop bedrijf
Dank u. Of ik naar de boekhouder ga weet ik nog niet. Wil eerst weten of het voorbeeld wat ik aangaf over de stakingswinst klopt. Als ik het dus goed lees wordt er alleen gebruik gemaakt van de fiscale balans. Althans dat verplicht de fiscus. Is de commerciële balans dan ook verplicht? Dan moeten er toch 2 balansen gemaakt worden? Belastinglatentie is dus omzetbelasting? Ib mag toch niet op de balans? Nu nog de vraag welke waardes ik op mijn balans moet melden in de aangifte IB ivm staken. Stel dit is de balans op 31-12-2014; Activa; Vaste activa 200 Goodwill 200 Deb. 100 Bank 100 Passiva; EV 300 Cred 100 BTW 200 De verkoop van mijn zaak is 1000 Dit bestaat uit 500 vaste activa en 500 goodwill Hoe verwerk ik dit in mijn boekhouding en aangifte? Groet Leaa
-
Verkoop bedrijf
Verkoop Wasserette, Hallo allemaal, Ik heb me net aangemeld met de hoop wat meer kennis te krijgen over de laatste afwikkelingen van mijn bedrijfje/ eenmanszaak. Op 31-12-2014 heb ik mijn wasserette overdragen aan een vriendin van mij. We hebben daarvoor samen een prijs afgesproken. Daarvoor is ook een contract samengesteld waaronder vermeld staat dat de btw niet door mij hoeft worden afgedragen en hoe de verkoopprijs is bepaald. De verkoopprijs bestaat uit goodwill en de waarde van de machines. Op 01-01-2010 heb ik destijds de wasserette overgenomen. Toen is er door een accountant een contract opgesteld, dit contract hebben we nu overgenomen met andere bedragen. Nu de ib aangifte ingediend moet woren ben ik me in het een en ander gaan verdiepen. Wat belangrijk om te weten is; - Ik doe de boekhouding zelf/ heb ik gedaan. Dit is niet zo ingewikkeld. Ik werk namelijk niet met een pin, en alles wordt contant betaald. Elke dagstaat boek ik in mijn programma in als omzet en draag netjes de BTW af. - Daarnaast boek ik ook netjes alle kosten in zoals huur, inkoop etc. - De btw aangiftes doe ik zelf en de IB aangiftes doet een kennis van me. Zij verwerkt ook oa de afschrijvingen in mijn programma. Graag wil ik van jullie wat informatie over de volgende vragen ( ik gebruik fictieve bedragen) Bij de aankoop heb ik ook goodwill betaald. Dit is nog niet afgeschreven. Ook de machines zijn nog niet afgeschreven. Stel dit is de balans op 31-12-2014; Activa; Vaste activa 200 Goodwill 200 Deb. 100 Bank 100 Passiva; EV 300 Cred 100 BTW 200 De verkoop van mijn zaak is 1000 Dit bestaat uit 500 vaste activa en 500 goodwill - Is mijn stakingswinst dan 600? ( 1000-400), goodwill is 500-200 en machines is 500-200 - Ik las iets over commerciële balans en fiscale balans. Welke balans moet ik invullen in de aangifte IB? Is dat de balans die hierboven staat of moet ik eerst de verkoop van mijn bedrijf er in verwerken? - Het lijkt mij toch dat de belastingdienst wil weten hoe mijn stakingswinst is ontstaan? - Ik las ook iets over agio bij verkoop bedrijf. Is dit iets waar wij rekening mee moeten houden? - Ditzelfde geldt voor belastinglatentie, nooit van gehoord maar ik vraag het toch maar want belasting zal ik moeten betalen. Dit zijn wel even genoeg vragen voor vanavond. Bedankt en een fijne avond. Groetjes Leaa