Dag allemaal,
Nog zo in het weekend een brandende vraag. Wij hebben nu sinds een aantal jaar een werk-BV gespecialiseerd in het ontwikkelen van software. Hier staat een holding boven.
Nu heeft het software pakket wat we hebben gemaakt een maatschappelijk doel, mensen gezonder maken en willen we deze software gaan exploiteren bij bedrijven.
Onze accountant gaf aan dat het wellicht verstandig is om een stichting op te richten en hier als bestuurders in te gaan zitten. We hebben immers een maatschappelijk doel wat we kunnen bereiken met deze software. Idee is dan om een licentieovereenkomst aan te gaan met de werk-BV en dat de stichting de software exploiteert.
Wij willen ook dat bedrijven zich aan kunnen sluiten in de stichting om advies te geven en mee te denken over de richting. Een soort adviesraad. Bedrijven leggen dan een dubbeltje neer voor elke medewerker en hiervan gaat 50% naar de werk-BV en de andere 50% om reserve op te bouwen in het ernstigste geval dat de werk-bv ten onder gaat om continuïteit te garanderen.
Ik zie als voordeel een stukje uitstraling, geen DGA-plicht en dat we het maatschappelijke doel bereiken waarbij bedrijven ook echt participeren als ze willen. Nadelen zouden zijn als er investeerders interesse hebben, maar dat is ook niet ons primaire doel.
Lang verhaal, excuus hiervoor. Maar wat vinden jullie van de bovenstaande structuur?