Alles dat geplaatst werd door motormuis1
-
Studiekosten aftrekken bedrijf
Interessant, bedankt voor de uitbreiding. Wordt zeer gewaardeerd.
-
Studiekosten aftrekken bedrijf
Ah zo! Bedankt voor het inzicht. Ik was in de veronderstelling dat dit viel onder verdieping van mijn kennis voor de bedrijfsvoering binnen deze branche als geheel, maar de kosten zijn dus alleen aftrekbaar als ze specifiek gericht zijn op verdieping binnen een concreet vakgebied?
-
Studiekosten aftrekken bedrijf
Nee, ik "meen" niks, ik meld alleen dat de studieuren dan zouden meedragen aan het criterium en het makkelijker aantoonbaar maakt. That's it.
-
Studiekosten aftrekken bedrijf
Dat is moeilijk te zeggen. Ik denk echter wel dat de hbo-opleiding de kans vergroot dat ik in de toekomst verder kan als merkdealer.
-
Studiekosten aftrekken bedrijf
De bedoeling van de studie is uiteraard niet om de winst te verlagen, maar om mijn bedrijf beter en efficiënter te kunnen runnen. Aangezien de studie linksom of rechtsom toch betaald moet worden, is het een bijkomstigheid als dit fiscaal gunstig uitpakt. Dat lijkt mij een logische gedachte, maar zeker niet het hoofddoel.
-
Studiekosten aftrekken bedrijf
Bedankt voor je antwoord en inzicht! Het gaat inderdaad om de IVA. Het doel is echter niet om te leren repareren, maar om bedrijfsvoering. En dat is juist wat je op de IVA leert. De studie richt zich in de praktijk op het leren runnen van een bedrijf in de mobiliteitssector, met alle aspecten die daarbij komen kijken. Dit sluit natuurlijk goed aan bij mijn bedrijf. Het doel is dan ook om mijn bedrijf na het afronden van de studie efficiënter te kunnen runnen en verder uit te breiden. Waar ik dan wel nieuwsgierig naar ben, is hoe een hbo-opleiding Autotechniek wél aftrekbaar is? Deze studie is in mijn ogen net zo breed, en misschien zelfs nog meer gericht op het opdoen van nieuwe kennis in plaats van verdieping. Maar misschien zie ik iets over het hoofd, ik ben hier ook om te leren uiteraard!
-
Studiekosten aftrekken bedrijf
Goedendag, Ik ben inmiddels ruim twee jaar actief als ondernemer in de motorfietsbranche. Ik houd mij bezig met de handel in motorfietsen en het uitvoeren van reparaties. Relatief kort na de start van mijn onderneming heb ik besloten een opleiding te volgen die aansluit bij het ondernemerschap binnen de mobiliteitsbranche. Het doel hiervan was om mijn kennis te verdiepen en na afronding van de studie mijn bedrijf sneller en gerichter te kunnen uitbreiden. Het betreft een hbo-opleiding aan een particuliere onderwijsinstelling gericht op automotive business. Deze opleiding sluit het meest aan bij mijn werkzaamheden en is tegenwoordig vooral gefocust op bedrijfsvoering en de mobiliteitsbranche als geheel. Fiscaal gezien is het uiteraard aantrekkelijk om deze studie als bedrijfskosten op te voeren, omdat ik hiermee voldoe aan het urencriterium en mijn winst kan verlagen. Mijn vraag is echter in hoeverre deze studie aftrekbaar is. De grens tussen het vergaren van nieuwe kennis en het uitbreiden/verdiepen van bestaande kennis is naar mijn idee vrij vaag en sterk afhankelijk van de specifieke situatie. De opleiding heeft een vrij “schools” karakter, maar levert wel degelijk een directe en aantoonbare meerwaarde voor mijn onderneming en de bedrijfsvoering. De kennis die ik opdoe, de contacten die ik leg en de kansen die de opleiding biedt, hebben nu al een directe invloed gehad op mijn bedrijf en de groei ervan. Naar mijn mening is de studie dan ook van wezenlijk belang geweest voor mijn onderneming, wat volgens de Belastingdienst een belangrijke voorwaarde is. Ik beschikte vóór de start van de opleiding al over ondernemerskennis, maar deze studie heeft die kennis verder verdiept en verbreed. Ik ben benieuwd naar jullie visie en opinie op dit onderwerp.