• 0

Levering diensten in het buitenland en verlegde BTW

Hallo,

 

Ik ben een tekstschrijver/vertaler en zit met een probleem. Het gaat om het volgende; vorig jaar heb ik voor ongeveer 9000 euro aan diensten geleverd aan een bedrijf in Ierland. Het betrof hierbij zowel vertalingen als zelf geschreven teksten. Ik heb dat altijd benaderd als een ICL (Intracommunautaire Levering), maar kom er nu achter dat dit in 2009 bedoeld was voor goederen en niet voor diensten. Daarbij heb ik wel de BTW verlegd, met zowel het nummer van het bedrijf in Ierland (een limited) als mijn eigen btw-nummer op de factuur. Dus een verlegde 0% factuur.

 

Omdat ik het niet helemaal vertrouwde, heb ik de Belastingdienst gebeld en die gaven aan dat ik dit onder kopje '1e' van de aangifte omzetbelasting moest plaatsen en niet onder kopje '3b' (de beroemde ICL levering). Dat heeft gevolgen voor mijn BTW aangifte en voor mijn recht om gebruik te maken van de kleine ondernemersregeling (waar ik vorig jaar gebruik van heb gemaakt, met een totale omzet van 17.000 euro). Er werd door hen ook gerept over het invullen van een suppletieformulier over 2009.

 

Nu kan ik dus niet zo goed inschatten wat er moet gebeuren. Moet ik over die 9000 euro die aan Ierland is geleverd ook nog 19% heffen en betalen? En hoe zit dat met de verrekening voor de kleine ondernemersregeling?

 

Als er een expert is die me kan helpen; graag!

 

Alvast bedankt,

 

Bas

Link naar reactie

Aanbevolen berichten

3 antwoorden op deze vraag

  • 0

Bas,

 

In deze zijn er twee mogelijkheden,:

1. Je verstuurde facturen zijn al inclusief btw, het is dan dus een kwestie van terug rekenen. € 9.000/1.19*19%= € 1.436 is dan je verschuldigde btw. Dit verlaagd dus wel je omzet. Voordeel is wel, dat je niet meer hoeft aan te kloppen bij je afnemer(s).

2. Je treed in overleg met je afnemers, want wanneer zij de BTW gemakkelijk kunnen terug vorderen hier in Nederland zou je 19% over € 9.000 alsnog in rekening kunnen brengen en afdragen aan de NL Belastingdienst. Met deze optie behoud je dus je omzet van € 9.000, alleen is de kans groter dat je in de problemen komt met je k.o.r.

 

Hoe dan ook je zal aktie moeten ondernemen en een suppletie-aangifte moeten indienen. Eventueel zal je k.o.r. teruggedraaid moeten worden.

 

Mvg

 

Koen

Link naar reactie
  • 0

Hoi Koen,

 

Dank je voor je reactie. Ik heb ook even contact gehad met het administratiekantoor waar ik mijn jaarcijfers heb laten doen en zij stelden dat er geen problemen waren; de cijfers stonden alleen onder het verkeerde vakje. De BTW bleef verlegd (bij het bedrijf in Ierland) en daardoor was het bij mij met 0% BTW belast. Het was alleen geen intracommunautaire levering doordat het diensten betrof en geen goederen). Als ik dezelfde cijfers invul in vakje 1e (op bijvoorbeeld een suppletieformulier) dan verandert er niets aan mijn verschuldigde BTW saldo.

 

Maar jij stelt dat dit dus niet klopt?

 

Groet,

 

Bas

Link naar reactie
  • 0

Bas,

 

Per 1 januari 2010 klopt dit inderdaad alleen ziet jou casus op 2009.

 

De hoofdregel is namelijk, de plaats waar een dienst wordt verricht is de plaats waar de dienstverlener woont of is gevestigd van waaruit hij de dient verricht. Hierop zijn uitzonderingen, maar tekstschrijven/vertalen valt daar mijns inziens niet onder (art. 6 Wet op de omzetbelasting 1968). Artikel 12 regelt de eventuele verlegging, ook daar kwalificeer je niet voor.

 

Ga dit nog even na bij je adviseur.

 

Link naar reactie
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Hide Sidebar
  • Onze Nieuwsflits ontvangen?
    Deze verzenden we elk kwartaal.

  • Wie is er online?
    6 leden, 164 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 80.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

    Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.