Alles dat geplaatst werd door Eligius
- Starten met eenmanszaak en geruisloos over naar bv
-
Starten met eenmanszaak en geruisloos over naar bv
Sorry voor de vertraagde reactie. Ik ben wat slordig (onwetend) geweest met mijn beweringen. Risico loop ik toch wel en daarvoor zal ik me ook gaan verzekeren via bedrijfs-en beroepsaansprakelijkheidsverzekeringen. Het minimaal aantal opdrachtgevers van 3 per jaar is een interessant onderwerp, ik heb nog niet op dit onderwerp gezocht in dit forum, maar dat wil ik even parkeren. Dan de geruisloze inbreng, ik heb de definitie nog eens nagekeken en denk dat ik behalve een laptopje, en niet eens een auto op de zaak, niets te verrekenen heb, dus geen stille reserves heb wanneer ik verder wil gaan als bv. Dus het scenario is dat ik start een eenmanszaak, werk 1225 uur, en laat dan het contract overzetten op een nieuw op te zetten werk-bv. Dan kan ik wat voordeel halen met de starterskorting/winstvrijstelling als mijn doel toch is om daarna verder te gaan via holding-werkmaatschappij.
-
Starten met eenmanszaak en geruisloos over naar bv
Dank voor de reacties, ik waardeer het enorm. Ik ben vandaag een freelance-overeenkomst overeengekomen, full time tot einde jaar, dus na aftrek van vakanties kan ik redelijk goed mijn omzet inschatten. Geruisloos inbrengen kan dus gedurende het kalenderjaar, ik wil juist niets met terugwerkende kracht doen, maar van beide rechtsvormen de vruchten plukken. Mijn doel is om geen dividend uit te keren tijdens de bv-periode, en wilde de situatie in het eerste jaar vergelijken. Dus 'alleen bv' versus 'eenmanszaak en daarna bv' in 1 kalenderjaar. Ik heb de data voor het gemak aangepast. Dus hoe dan ook moet ik ergens beginnen, voor Prinsjesdag 2023. Risico loop ik niet, dat wordt contractueel afgedekt, en mijn inkomen haal ik uit box 3, dus het enige wat me interesseert is het totaal aan belastingafdracht in het eerste kalenderjaar. Ik kan begrijpen dat er met deze aanvullende informatie nog geen eenduidig antwoord gegeven kan worden, maar wie weet. Mogelijk moet dit met een expert in een 1:1 gesprek worden doorgrond.
-
Starten met eenmanszaak en geruisloos over naar bv
Hallo, Mocht ik per 1-1-2024 beginnen als eenmanszaak, vervolgens mijn 1225 uren volmaken om van de startersaftrek etc. gebruik te kunnen maken en per 1 augustus naar een bv via geruisloze inbreng overgaan, levert dit dan een voordeel op ten opzichte van meteen starten met een bv? Het DGA-salaris zou 70.000 zijn en de verwachte omzet 180.000.