Bedankt allemaal voor de snelle reactie!
I got the clue! Ik heb alle activa posten in mijn investerings-, exploitatie- en liquiditeitsbegroting opgenomen en het totale plaatje klopt nu helemaal.
Er rest me nog een paar kleine vraagjes:
1. de openingskosten: kan ik deze ook onder representatiekosten boeken?, daar het hier met name om kosten gaat t.b.v. hapjes & borrel voor op de openingsdag. Ik heb, als ik me niet vergis, op de site van belastingdienst gelezen, dat dergelijke kosten voor ong. 75% aftrekbaar zijn.
2. onvoorziene kosten: deze heb ik wel in mijn investeringsbegroting opgenomen, maar niet in mijn exploitatie- of liquiditeitsbegroting. heb hier ergens gelezen dat je alleen voorziene kosten op deze begrotingen kan/mag plaatsen?
3. mijn bedrijf gaat zich o.a. bezighouden met het verzorgen van modeshows. Hierbij wil ik modellen als freelancers inzetten, waarbij de modellen zelf verantwoordelijk zijn voor het opgeven van deze inkomsten bij de belastingdienst. Ik heb begrepen dat bij verdiensten lager dan € 136,-- een gageverklaring ingevuld kan worden. Deze verklaring is bedoeld voor artiesten die een overeenkomst van korte duur hebben gesloten, of kortstondig optreden zonder overeenkomst. Op grond van deze kleine artiesten vergoedingsregeling kan een model per dag tot € 136,-- van de gage als vrije vergoeding ontvangen. Vrije vergoeding betekent in dit geval belastingvrij?
Alvast bedankt voor de moeite.