-
Commerciele aftrekposten
Hallo, Aangezien ik waarschijnlijk per 1-9-11 een onderneming ga starten zal ik niet aan het urencriterium komen om in aanmerking te komen voor bepaalde aftrekposten. In hoeverre heeft dit ook te maken met aftrek van commerciele aftrekposten/onkosten die gemaakt worden die "dienstbaar' zijn aan het bedrijf zoals kosten website/huur kantoorruime etc. Kunnen deze kosten wel van de winst voor belasting afgetrokken worden?
- Opstarten van een CV
-
Opstarten van een CV
Is het niet zo dat voor de mkb winstvrijstelling (vanaf 2010) geen urencriterium geldt? Plus dat er bij starters ( en niet ondernemer is geweest in 2006 t/m 2010) niet de eis geldt dat er tenminste 50% van de werktijd aan de onderneming word besteed om recht te hebben op de startersaftrek. Mij gaat het er ook om dus naast ons vaste inkomen van +/- 60 k wij nog steeds recht hebben op deze aftrekposten. Dit maakt het ondernemen wel aantrekkelijk aangezien de belastingdruk fors afneemt bij een bedrijfsresultaat van +/- 30k in het eerste jaar.
- Opstarten van een CV
-
Opstarten van een CV
Mijn vriendin en ik zijn voornemens een onderneming te starten. Persoonlijke situatie is dat wij samen een koophuis gekocht hebben en fiscaal partner zijn. Ik werk fulltime, zij zal na het opstarten van de onderneming parttime gaan werken.Ons nieuwe gezamenlijk inkomen uit vast dienstverband zal ongeveer 60/70 k bedragen. Wij geloven heilig in het product en hebben de passie dit uit te bouwen tot een succes. Onze begroting gaat in het eerste operationele jaar uit van een bedrijfsresultaat (opbrengsten minus de lasten) van 30 k. De kredietbehoefte zal voornamelijk bestaan uit voorraad en opstartkosten. In beginsel zal hiervoor maximaal 20 k nodig zijn, afhankelijk van omloopsnelheid. De vooraad is niet bederfelijk en waarde zal niet snel dalen. Vooraf zullen harde afspraken met leveranciers (denk aan leverancierskrediet, levertijd, partnership) worden gemaakt om zodoende risico’s af te dekken. Voor de kredietbehoefte hebben we een investeerder gevonden in de familiale sfeer. Deze is in beginsel bereid om een bedrag van 50 k te investeren. Qua rechtsvorm denken wij zelf aan een Commanditaire Vennootschap. Mijn vriendin en ik zullen beherende vennoten worden, en onze financierder de stille venoot die slechts voor inbreng in vennootschap aansprakelijk zal zijn. Dit lijkt ons beter dan een BV vorm waarin investeerder dan 50% van de aandelen zal gaan bezitten. Mijn vraag is in hoeverre wij bij een natuurlijke rechtpersoon (naast ons inkomen uit werknemerschap) nog aanspraak hebben op aftrekposten zoals; MKB winstvrijstelling Kleinschaligheidsinvesteringsaftrek Zelfstandigenaftrek Startersaftrek Etc. Mijn tweede vraag is of de rechtsvorm qua fiscaliteit de juiste is op basis van dit verhaal. En als laatste als er verder nog tips zijn op basis van dit summiere verhaal hoor ik het graag!
frank80
Newbee
-
Registratiedatum
-
Laatst bezocht