Na het doorzoeken van het forum heb ik her en der wel wat losse informatie gevonden maar kan ik e.e.a. niet combineren (ben techneut, geen boekhouder :) )
Sinds 5 jaar haal ik mijn inkomsten uit een EMZ.. Momenteel heb ik een octrooiaan vraag lopen en dit product komt dit jaar op de markt. De productie wil ik gaan starten met een compagnon. Wij willen samen een BV oprichten waar ik het octrooi in ga onderbrengen om zo in aanmerking te komen voor de befaamde "innovatiebox" maar ook om e.e.a. juridisch dicht te timmeren en mijn EMZ erbuiten te houden. Ik verwacht zo'n 1 a 2 dagen per week voor de BV te gaan werken, maar dat zal in de loop van de periode minder worden. Mijn compagnon heeft al een BV en haalt daar zijn inkomsten uit. Zijn aandeel in de winst zal overgeheveld worden naar zijn holding (denk ik)
Mijn vraag is, kan ik naast mijn EMZ deelnemen in deze BV, vervolgens betaald worden uit mijn EMZ en voor een deel uit de BV (bijvoorbeeld via management fee) en zo voordelig mogelijk gebruik maken van de innovatiebox, of moet ik op de loonlijst komen te staan als DGA (of sla ik volledig de plank mis?)
Ik ben nieuwsgierig naar jullie suggesties!
Henri