Beste dames, heren,
Graag wil ik het volgende graag vertellen en hoop dat ik een beter zicht kan krijgen in mijn rechten als huurder van een horecapand.
Ik heb in oktober 2011 een horecaruimte gehuurd voor een aanzienlijk huurbedrag. (3800euro ex). De reden dat ik deze huurovereenkomst getekend heb is mede doordat ik een lopende zaak heb overgenomen met een omzetindicatie van euro 300.000,00 per jaar. Deze omzet bleek al snel niet haalbaar te zijn, de vorige eigenaar heeft uitendelijk via rechterlijke procedures laten zien dat er in 2010 een omzet was van euro 208.000,00, indien ik dat had geweten zou ik nooit een huurovereenkomst als deze voor 5 jaar getekend hebben.
In februari 2012 begon ik met het niet optijd betelen van de huur, dit is zo doorgegaan tot aan de zomer en ook tijdens de winter had ik moeite om mijn huur te betalen. Met de pandeigenaar heb ik hierover meerdere keren gepraat, maar nooit is mij een huurverlaging berekend. De pandeigenaar dreigde zelfs meerdere malen met ontruiming indien ik het niet meer kon betalen, maar heeft continu hiermee gewacht. In mei 2013 heeft hij de ruimte via een rechtzaak laten ontruimen, en is mijn schuld bij hem nu aanzienlijk.
Mijn vraag is: Is een pandeigenaar niet mede aansprakelijk voor de situatie waarin ik mij op het moment bevind? Zo had hij volgens het contract al recht om na 3 maanden geen huurbetaling de ruimte te ontruimen.
Graag hoor ik jullie adviies en ervaringen hierover.
Alvast bedankt voor het meedenken en hoop dat dit niet ieamand anders zo snel zal overkomen.
Groet,
H. uit hoofddorp