Hallo,
Ik zit met de volgende situatie, 3 jaar terug hebben mijn compagnon en ik een B.V. gestart (beide 50% aandeelhouder) om een softwareproduct te bouwen en vermarkten. Vanuit de B.V. heb ik om de toko runnende te houden (1 extra medewerker + management fee's) enkele perioden freelance werkzaamheden vanuit die B.V. uitgevoerd en gefactureerd voor 110K.
Mijn compagnon heeft in die periode aan de software gebouwd en ook wat freelance werkzaamheden uitgevoerd (50K). Nu blijkt dat compagnon niet meer verder wil en een andere bron van inspiratie heeft gekregen om mee verder te gaan. Dit is uitgelopen op een geschil tussen ons, gezien hij de software niet aan mij wil overdragen. Het intellectueel eigendom ligt bij ons beide, ja - domme actie -, had ik achteraf in de BV moeten laten zetten.
Nu wil hij ook nog eens de B.V. gaan opheffen door middel van (turbo)liquidatie. Wij hebben geen schulden, dus dat zou inderdaad kunnen, is echter nog niet gebeurt. Nu is het geval dat mijn compagnon volgens de oprichtingsstatuten bij stopzetting van de B.V. ook de helft van de bezittingen van die BV, dus die 110K - 50K = 60K / 2 = 30K meekrijgt, omdat er momenteel meer dan 60K op de bank staat.
Mijn compagnon krijgt dus simpelweg 30K door te stoppen met de B.V., en gaat wat anders leuks doen. Voor rede is mijn compagnon inmiddels niet meer vatbaar. Kan ik juridisch nog iets doen hier om die 30K omzet die ik zelf bij elkaar gefreelancet heb alsnog te vorderen? Het is ten slotte 'kapitaal' wat ik zelf binnengehaald heb, dat geld is dus omzet, en niet kapitaal in rekening courant.
Graag jullie advies, alvast dank.
N.B. Wij hebben geen management contract, enkel de akte van oprichting.