Bedankt voor je reactie Ronaldinho.
In de toekomst zal ik de vragen samen doen. Ik heb de vraag apart gepost omdat er wellicht andere mensen deze aparte vragen beter kunnen vinden via google etc.
De holding heeft verder geen schuldeisers.
Een holding behouden kost enigzins wat geld. Ca 100 euro per jaar (Bank + KvK inschrijving als ik het goed heb) Wellicht dat ik het in stand houd aangezien een BV opnieuw oprichten gemakkelijk boven de 400,- uit komt.
- Sowieso inderdaad dus het eerste gedeelte, wat destijds aan mijzelf is uitgekeerd, als lening afbetaling terugstorten.
- Zodra ik evenveel prive heb ontvangen als teruggestort in de holding, kan ik de volgende storting(en) aanmerken als een kapitaalstorting of lening.
Lening: dan zou het bedrag ooit teruggestort kunnen worden aan mijzelf.
"Echter, de kans is groot dat die borgstelling onzakelijk was en in box 2 thuishoort."
De lening is zowel toegeschreven aan de BV als persoon. Bovendien was de lening volledig bedoeld voor de werkmaatschappij. Betekend dit dat ik het in box 1 kan afwaarderen?
"Hetzelfde effect (maar dan direct) bereik je als je niet zelf de geldverstrekker betaalt op grond van de borgstelling, maar een (informele) kapitaalstorting in je holding doet waarmee die de lening aflost"
Het lijkt erop dat het toch slimmer is om het surplus bedrag als kapitaalstorting aan te merken ipv lening.