Beste Higherlevel leden,
Ik heb een korte vraag omtrent de regels bij het vergoeden van onkosten aan een DGA. Ik heb binnen het forum hier al op gezocht, maar het juiste antwoord nog niet kunnen vinden.
De situatie
Één BV met gelimiteerde omzet (< €50k) en min of meer neutraal resultaat en 2 DGA's. Beide DGA's zijn niet afhankelijk van de BV en ontvangen (nog) geen loon. We zitten in een opstartfase.
Er worden door de DGA's privé kosten gemaakt tbv de BV, met name reis- en telefoonkosten. Voor het gemak van de vraag gaan we er even van uit dat deze belastingvrij zijn (bv € 0,19 per kilometer).
De vraag
Is het mogelijk om de belastingvrije onkosten te vergoeden aan de DGA's zonder dat er een loonadministratie gevoerd wordt? Dus simpelweg bedrag X overmaken? Of dient dat meer 'body' te hebben?
Uiteraard zorgen we wel voor rapportage omtrent de kosten (rittenregistratie, kopie facturen, etc.).
Alvast bedankt!