@shoptillyoudrop en @Joost Rietveld heren nog bedankt voor jullie tips! OP een of andere manier had ik de notificatie niet gekregen van jullie reactie.
Wat mij nog niet duidelijk is is het BTW percentage voor mijn online tinnitus cursus in Nederland.
Ik heb 3 varianten van de cursus
Cursus variant 1 (volledig zelfstudie):
Volledig voor-opgenomen, op eigen tempo te volgen door video's te bekijken en oefeningen te maken in een werkboek. Hierbij zit GEEN 1 op 1 contact, geen community, geen begeleiding, geen 1 op 1 videobellen, geen vragen stellen per mail zelfs. Op basis van wat ik op internet kan vinden is het mij niet 100% duidelijk maar wordt de suggestie gewekt dat dit dus een 9% product is vergelijkbaar met een e-book. Vraag 1: Klopt dit?
Cursus variant 2 (zelfstudie met mailcontact):
Volledig voor-opgenomen, op eigen tempo te volgen door video's te bekijken en oefeningen te maken in een werkboek. Hierbij zit GEEN 1 op 1 contact, geen community, geen begeleiding, geen 1 op 1 videobellen, maar wel de mogelijkheid om mij inhoudelijke vragen te stellen per mail (schrift, dus geen videobellen of wat dan ook). Vraag 2: Zouden jullie dit inschatten als 9% of 21% product?
Cursus variant 3 (zelfstudie met gesprekken):
Volledig voor-opgenomen, op eigen tempo te volgen door video's te bekijken en oefeningen te maken in een werkboek. Hierbij zitten 2 gesprekken met mij per videobellen en vragen stellen per mail. Vraag 3: Dit lijkt mij een 21% product, klopt dat?
Dan mijn laatste vraag: stel dat ik cursus variant splits in 2 producten, apart af te rekenen:
- Dienst 1 (€500): Volledig voor-opgenomen, op eigen tempo te volgen door video's te bekijken en oefeningen te maken in een werkboek, verder niks. Dit is dan dus een 9% dienst?
- Dienst 2 (€200): 2 losse gesprekken met mij. Dit is dus een 21% dienst?
Vraag 4: Kan ik de diensten zo splitsen? Als dit kan, dan kan ik veel BTW besparen.
Hoor het graag!