-
John341 startte met het volgen van Overdracht financial lease , Staking eenmanszaak , van BV naar eenmanszaak en 1 ander
-
Staking eenmanszaak
Mijn partner >65 jaar wil haar eenmanszaak in persoonlijke verzorging beeindigen ivm leeftijd Op de balans staat een lage boekwaarde van het bedrijfspand in eigendom waarop is afgeschreven en een FOR verplichting. de vragen die opkomen zijn, kan voor de staking de OZB waarde als uitgangpunt worden genomen of dient er een taxatie plaats te vinden. stel de boekwinst en FOR komen samen op 100.000 euro en de winst over 2025 op 25.000 euro dan dient er over 125k afgerekend te worden. Zijn er naast de stakingswinst vrijstelling nog andere fiscale aftrekposten en mogen over 2025 nog alle fiscale voordelen van een eenmanszaak in mindering worden gebracht ? Het is bekend dat er evt gekozen mag worden voor een lijfrente, mag dit ook een bancaire lijfrente zijn en hoeveel jaar dient de uitkering minimaal te lopen? alvast dank voor reactie !
- van BV naar eenmanszaak
-
van BV naar eenmanszaak
Goedemiddag, gezien alle wijzigingen in fiscale wetgeving bekijk ik jaarlijks of het wellicht interessanter is om de BV op te heffen en verder te gaan als eenmanszaak. wat ik graag zou willen weten is hoe dit in zijn werk gaat. Wordt het een soort inbreng als destijds van eenmanszaak naar BV of liqidatie van de BV ? Wat gebeurt er met bedrijfsmiddelen die nog op de balans staan voor 40% van de aanschafwaarde ? (bijv personenauto) De BV is verder schoon, geen schulden aan derden, geen lening of financiering aanwezig, geen verdere verplichtingen. hopelijk kan iemand hier iets meer over vertellen.
-
Overdracht financial lease, wel of geen btw ?
Goedemorgen, hartelijk dank voor de reactie. Het betreft verkoop aan een BTW plichtige ondernemer. Vraag blijft dan wel is de verkoopwaarde het bedrag van de resterende lease termijnen of de daadwerkelijke dagwaarde van de auto die eigenlijk lager ligt omdat de auto minder dan een jaar oud is.
-
Overdracht financial lease, wel of geen btw ?
Goedendag allen, Ivm corona zijn wij helaas genoodzaakt de personen auto binnen ons bedrijf te verkopen. Nu hebben we iemand gevonden die de financial lease en dus de resterende 48 termijnen wil overnemen. de lease maatschappij is akoord, echter het is ons niet duidelijk hoe te handelen met de BTW bij overdracht. wij hebben de BTW in één keer voldaan bij ontvangst van de auto aan de lease mij. De maandelijkse lease termijn die over wordt genomen door de nieuwe eigenaar worden niet belast met BTW omdat deze reeds voldaan is. mag het contract in dit geval overgedragen worden zonder verdere BTW verplichtingen ? ik zie reactie met belangstelling tegemoet. waarvoor bij voorbaat dank.
-
John341 werd lid van de community
-
Bestelauto van de zaak
beste mede forum leden, ik heb de volgende casus. echtelieden hebben een VOF in verkoop van verse vis en snacks. voor het inkopen van verse vis en overige artikelen staat er een bestelbus in de boeken. Nu kopen zij naast deze bus een electrische personenauto op de zaak in 2019 en tellen 4% bijtelling bij hun inkomen. dienen zij nu er een tweede auto is waarvoor zij bijtelling betalen ook voor de bus nog bijtelling betalen of is het aannemelijk dat deze niet prive gebruikt wordt. er wordt geen km administratie bijgehouden, echter de penetrante vislucht die een dergelijke auto met zich meebrengt lijkt het mij redelijk aan te nemen dat je daar niet voor je plezier in gaat rijden. ik hoor graag of andere leden hier ervaring mee hebben ? alvast dank. mvg Gerard
John341
Junior
-
Registratiedatum
-
Laatst bezocht