Beste,
Wij huren sinds 10+ jaren een bedrijfspand in een bedrijfsverzamelgebouw. Dit bedrijfsverzamelgebouw is van eigenaar veranderd. De oude eigenaar nam de volgende zaken voor zijn rekening: onderhoud toegangshek, onderhoud buitenterrein, onderhoud cv ketel, onderhoud overheaddeur, onderhoud brandblushaspels.
De nieuwe eigenaar wil deze onderhoudskosten gaan doorberekenen als zijnde 'servicekosten' aan de huurders met een maandelijks voorschot en jaarlijkse afrekening. Mag hij dit of konden (kunnen) wij er vanuitgaan dat deze kosten inclusief de huur waren (zijn)?
In de huurovereenkomst wordt nergens gesproken over servicekosten; slechts het standaard verhaal: verhuurder zorgt voor buitenkant, huurder voor binnenkant daarbij behoren alle installaties zoals CV, Sanitair, hang en sluitwerk.
Dank voor jullie input