Hallo, wij hebben een vof-overeenkomst gemaakt en getekend met daarin de volgende tekst:
Artikel 16 - Voortzetting, overname en verblijven
1. De vennoot, bij wie niet de oorzaak van het einde van de vennootschap is gelegen, is bevoegd de onderneming van de vennootschap dan wel alleen dan wel met anderen voort te zetten, respectievelijk van diens erfgenamen en rechtverkrijgenden te verlangen, dat deze er toe medewerken, dat de onderneming en het vermogen van de vennootschap aan eerstgenoemde vennoot wordt toebedeeld met verrekening wegens overbedeling conform het bepaalde in artikel 15.
2. De venno(o)t(en) die de vennootschap voortzet(ten), dient/dienen zijn/hun verlangen daartoe binnen 3 maanden na het eindigen van vennootschap schriftelijk kenbaar maken aan de andere venno(o)t(en) of diens rechtverkrijgenden, op straffe van verval van het recht.
3. Het recht van voortzetting houdt in om alleen of met anderen de activiteit van de vennootschap voort te zetten onder de verplichting (tevens een recht) alle tot het vennootschapsvermogen behorende vermogensbestanddelen over te nemen, zich te laten toedelen of, wat de schulden betreft voor zijn rekening te nemen en aan de andere vennoot of diens rechtsopvolgers de waarde van diens aandeel in dit vermogen in geld uit te keren.
4. Onder deze vermogensbestanddelen zijn begrepen die welke slechts in economische zin in de vennootschap zijn ingebracht, tenzij de redelijkheid en billijkheid zich daartegen verzetten.
5. De vennoten geven elkaar over en weer onherroepelijke volmacht om namens de volmachtgever of diens rechtsopvolger(s) mee te werken aan de voor de overgang van het verblevene noodzakelijke levering.
Dit is nu van toepassing. Ik stap er uit en de ander gaat er mee door. Nu ben ik alleen bang wat er met de bus gebeurt aangezien de lease nog open staat.