Halle allemaal,
Mijn naam is Nancy en ik ben nieuw op dit forum. Ik ben sinds deze maand gestart als zelfstandig onderneemster en heb al veel gebruik gemaakt van de tips op dit forum. Mijn boekhouding is op orde, ik kan mijn weg aardig vinden maar loop nu vast op iets bijzonders. Ik start naast mijn webshop ook op markten en braderieën om meer bekendheid te krijgen en een extra afzetmarkt voor mijn producten te creëren. Nu heb ik een kraam geboekt, factuur ontvangen en betaald en wil dit netjes in mijn boekhouding opvoeren als kosten.
Ik heb een nieuwe post aangemaakt in mijn grootboekrekening ( 4570 Marktkraam huur) om hierop te boeken en alles netjes te scheiden. Nu wil ik de betaling en factuur koppelen maar zie iets bijzonders aan de BTW wat ik totaal niet begrijp.
De kraamhuur (4 meter) 1x Totaal inclusief BTW: kost € 65,00
De grondhuur (grond onder de kraam) is vrijgesteld van BTW € 12,50 per meter maar staat als € 0.00 op de factuur.
Totaal ex BTW: € 61,32
BTW: € 3,68
Dan staat er onder de factuur de volgende toelichting:
* BTW berekening: Grondplaatsen zijn vrij van BTW. Kraamhuur is inclusief de grond onder uw kraam (welke vrij is van BTW) en daarom is de bereking van de 21% BTW alleen over de kraam (€ 17.50 x 21% = € 3,68 per kraam)
Mijn verstand zegt het redelijk te begrijpen.
De kraam is 4 meter en heeft eronder een grondplaat welke vrijgesteld is van BTW. Nu is dit 4 meter en ga ik er vanuit dat er dus 4x € 12,50 = € 50,00, de kraam is dan €17,50 waarover wel BTW betaald moet worden, (€ 17.50 x 21% = € 3,68 per kraam) alleen kom ik dan opgeteld niet op de 65 euro inclusief of 61.32 exclusief.
Kan iemand mij uitleggen hoe dit nu precies werkt en hoe dit netjes te boeken. Ik heb het nu als afwijkende BTW opgevoerd en alleen de €3,68 op de verrekening gezet.
Link screenshot factuur