Ik werk momenteel als ZZP'er / eenmanszaak. Ik werk volledig samen met één opdrachtgever maar wel op eigen risico. Namesn de opdrachtgever haal ik projecten binnen, zonder vergoeding. Pas bij uitvoering en facturatie door de opdrachtgever naar de klant ontvang ik een vergoeding als percentage van de omzet. Hiervoor dien ik een tegenfactuur in.
Gezien de wet DBA en mogelijke schijnzelfstandigheid (waarvan ik niet zeker ben) is er een oplossing dat ik aandeelhouder kan worden in de BV van mijn opdrachtgever. Mijn eenmanszaak zal ik dan inbrengen in een Holding BV en gaan werken vanuit een werk-BV. Verder blijf ik zelfstandig werken zoals nu ook.
Vraag: welk belang (%) moet ik minimaal hebben in de BV van mijn opdrachtgever om er zeker van te zijn dat ik niet alsnog te maken krijg met het risico van een verkapt dienstverband en zelfstandig kan blijven.?