Sidebar tonen
-
Feedback gevraagd: tool die meet of AI-assistenten je webshop noemen
Goede vraag. Het verschil dat ik probeer te maken zit minder in meer meten en juist in eenvoud. Niet honderden prompts en dashboards voor een marketeer, maar voor één webshop laten zien: bij deze koopvragen word je genoemd, hier daadwerkelijk aanbevolen, deze concurrenten wel, en dit kun je aanpassen. Ik ben benieuwd of jij dat als wezenlijk ander product ziet, of nog steeds als hetzelfde probleem in een eenvoudiger jasje.
-
Feedback gevraagd: tool die meet of AI-assistenten je webshop noemen
Dat is inderdaad iets waar ik mee worstel. Mijn idee is niet om zo'n uitgebreide marketingtool na te bouwen, maar juist iets veel eenvoudigers voor de webshop-eigenaar zelf: koopvragen > zien wie wordt aanbevolen > concrete verbeterpunten. Ben vooral benieuwd: is dat volgens jou voldoende onderscheid, of zou je alsnog voor een van die uitgebreidere tools kiezen?
-
Feedback gevraagd: tool die meet of AI-assistenten je webshop noemen
Interessant, want mijn bedoeling is eigenlijk precies dat een kleinere webshop hier géén specialist voor nodig heeft. Als je na zo'n test direct zou zien bij welke koopvragen je wel/niet wordt aanbevolen, welke concurrenten er wel tussen staan en wat je concreet aan je webshop kunt aanpassen: zou je het dan zelf gebruiken? Of zou je dit alsnog liever volledig uitbesteden?
-
Krillo wijzigde zijn profielfoto
-
Feedback gevraagd: tool die meet of AI-assistenten je webshop noemen
Ik heb de afgelopen maanden iets gebouwd en zou graag weten wat jullie ervan vinden, vooral of het een probleem oplost dat jullie herkennen. De aanleiding: een aantal webshops zag verkeer uit Google teruglopen terwijl hun posities gelijk bleven. In Search Console zie je dan vaak vertoningen die gelijk blijven en kliks die dalen. Mensen zien je nog, maar hoeven niet meer door te klikken omdat het antwoord er al staat. En een deel van de vragen komt helemaal niet meer bij Google terecht maar bij ChatGPT, waar geen lijst met tien resultaten is maar één antwoord met twee of drie namen erin. Wat ik gebouwd heb doet twee dingen. Het controleert dertien technische punten (mogen AI-robots binnen, staat je tekst gewoon in de pagina of wordt hij pas later opgebouwd, kan een machine zien wat een product is). En het stelt koopvragen aan ChatGPT en Gemini zoals een klant ze zou stellen, om te zien of de winkel in het antwoord voorkomt. Waar ik het meest over twijfel, en waar ik jullie mening over wil: 1. Is het onderscheid tussen "genoemd worden" en "aanbevolen worden" duidelijk genoeg? Ik vind dat het belangrijkste verschil, maar ik kan het niet goed uitleggen in één zin. 2. Vijf koopvragen in de gratis versie, is dat genoeg om iets te zeggen of is het te weinig? 3. Zouden jullie hier zelf iets voor betalen, en zo ja, meer voor een eenmalige analyse of voor iets wat elke week meet? Alles staat in mijn profiel en in mijn handtekening, ik plak hier geen links.