• 0

Importeren via buitenlandse (lucht)haven. Hoe zit het met de BTW

Goedenavond allen

 

Wij zijn een BV in Nederland. Klant zit in Duitsland en/of Polen. Onze toeleverancier (waarvan wij de goederen kopen) zit in China. Wij willen graag de goederen vanuit China direct naar de klant sturen. De goederen worden dan waarschijnlijk ingevoerd in Duitsland of Polen om de vrachtwagenrit zo kort mogelijk te houden.

Bij inklaring van de goederen in Duitsland en of Polen moet er BTW worden betaald (toch?). Wij leveren DDP dus wij moeten de BTW betalen denk ik zo. (En dan aan de Duitse of Poolse belastingdienst)

 

Vraag:

- Is dit de juiste voorstelling van zaken?

- Indien niet, hoe werkt het dan wel?

- Hoe krijgen wij de BTW terug van de Poolse of Duitse belastingdienst?

 

Alvast dank voor jullie bijdrage

Link naar reactie

Aanbevolen berichten

7 antwoorden op deze vraag

  • 0

Hangt er van af in welk land je de invoeraangifte wil doen. Het is niet ongebruikelijk om op Schiphol de goederen aan te laten komen en via wegvervoer verder te transporteren. Je kunt dan aangifte laten doen (neem aan dat je dat niet zelf kan/wil) door een van de vele douane-expediteurs daar. Alternatief is dat je rechtstreeks naar Polen of Duitsland levert, dan zul je daar lokaal een douane-expediteur moeten zoeken om de aangifte te doen, evt. met fiscale vertegenwoordiging voor de Btw. Je zou een contact op kunnen nemen (weet niet of ik hier reclame mag maken.....:). met Gerlach, die zitten op Schiphol maar ook in DE/PL.

Link naar reactie
  • 0

Dag Bert,

 

Bedankt voor je reactie.

Begrijp ik uit jouw woorden dat als de goederen in Duitsland of in Polen de EU worden worden ingevoerd vanuit China, dat wij zelf de keuze hebben in welk land wij aangifte willen doen?

 

Als dat zo is lijkt ons aangifte in Nederland het gemakkelijkste, hier zijn we met de BTW terugave procedure bekend.

Link naar reactie
  • 0

Niet precies, de goederen moeten dan ook daadwerkelijk bij de Nederlands, Duitse of Poolse douane aangebracht kunnen worden. Je kunt (althans nog niet op dit moment) geen goederen rechtstreeks van China naar Polen verzenden en in Nederland aangifte doen want dan heeft de NL douane geen mogelijkheid om de goederen (indien nodig) fysiek te controleren. Je kunt natuurlijk wel zelf de transportroute bepalen, dus bijvoorbeeld met een korte stop op Schiphol voor de inklaring en daarna "intra-communautair" door naar DE of PL.

Link naar reactie
  • 0

In dat geval zul je een lokale douane-expediteur / fiscaal vertegenwoordiger in moeten schakelen. Btw regels zijn per lidstaat verschillend maar een Duitse en Poolse douane-expediteur kan jou wel vertellen wat lokaal de regels zijn. PM als je geen gebruik maakt van de mogelijkheden van een fiscaal vertegenwoordiger zul je in DE en PL zelf voor de Btw geregistreerd moeten zijn en geen gebruik kunnen maken van eventuele mogelijkheden om de Btw te verleggen (vergelijkbaar met ons artikel 23).

Link naar reactie
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Hide Sidebar
  • Wil je onze Nieuwsflits ontvangen?
    Deze verzenden we elk kwartaal.

  • Wie is er online?
    6 leden, 208 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 75.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

    Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.