Jump to content
gast1976
Verberg

Btw-aangifte bij import uit Groot-Brittannië

Ik heb artikelen gekocht en laten transporteren vanuit groot britannie naar nederland.

De factuur is excl. btw (dus verlegd neem ik aan)

 

Ik moet bij de Btw aangifte einde kwartaal dus de BTW aangeven en betalen.

 

Kan ik dan deze btw ook weer terugvragen via voorbelasting?

 

 

Link to post
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Welkom op Higherlevel.

 

13 minuten geleden, gast1976 zei:

De factuur is excl. btw (dus verlegd neem ik aan)

NEE. Niet aannemen. Maar vaststellen !

Staat jouw bedrijfsnaam met BTW nummer erop? Staat de tekst "BTW Verlegd" of "VAT Reverse Charge" erop? Of iets met "Art. 138, VAT Directive 2006/112"?

 

Je moet in ieder geval eerst bepalen of de verlegging correct is gedaan.

 

15 minuten geleden, gast1976 zei:

Ik moet bij de Btw aangifte einde kwartaal dus de BTW aangeven en betalen.

Als de verlegging correct gedaan is dan moet jij er inderdaad BTW over aangeven en afdragen. Dat is bij vraag 4b op de aangifte.

 

15 minuten geleden, gast1976 zei:

Kan ik dan deze btw ook weer terugvragen via voorbelasting?

Als je niet meedoet met de KOR o.i.d. dan kun je datzelfde bedrag ook weer direct bij 5b opgeven (voorbelasting) zodat je in saldo niets betaald over de goederen.

 

PS. Let op dat het Verenigd Koninkrijk per 31 januari 2020 niet meer tot de EU behoort. Echter blijven tot 31 december 2020 de regels nog wel hetzelfde. Daarna zul je echter wel wat dingen anders moeten doen (en dan krijg je met invoer buiten de EU te maken e.d.).

https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/zakelijk/btw/zakendoen_met_het_buitenland/goederen_en_diensten_naar_andere_eu_landen/eu-landen_en_-gebieden/eu-landen_en_-gebieden

Quote

* Het Verenigd Koninkrijk heeft op 31 januari 2020 de Europese Unie verlaten. Tot en met 31 december 2020 geldt er een overgangsperiode. Tijdens deze periode verandert er in praktijk nog niets.

 

Link to post
Share on other sites
  • 0

Mijn bedrijfsnaam en btw nummer staat inderdaad op de factuur. Verder niets in de trand van “BTW Verlegd" of "VAT Reverse Charge", "Art. 138, VAT Directive 2006/112". 
Onder het kopje sales terms staat DAP en vervolgens het VAT nr. van de leverancier.

Link to post
Share on other sites
  • 0

Aan deze verplichting is in deze dus niet voldaan. Ik ga contact opnemen met de leverancier en vragen om een aangepaste correcte factuur. Hartelijk dank voor de informatie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 14 leden online en 308 gasten

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept