
DarkEaston
Junior-
Aantal berichten
23 -
Registratiedatum
-
Laatst bezocht
Inhoudstype
Profielen
Forums
Blogs
Alles dat geplaatst werd door DarkEaston
-
Ik denk daar hetzelfde over als over een telefoonwinkel (evenals een gamewinkel trouwens). Er is veel concurrentie, lage marges volgens mij en het is moeilijk om qua inkoop aan de volumes te komen waar de grotere ketens aan komen. Ik blijf benieuwd waarom je kiest voor bedrijven waar er al zoveel van zijn. Ik denk dat ik niet een zaak kan beginnen waarvan er een al niet is. Originele ideeen zijn moeilijk en het blijft altijd een gok. Om geld bij mekaar te rapen heb ik nu een partij modetassen gekocht die ik via de markt wil verkopen. Op de markt raak je die dingen niet voor een goede prijs kwijt. Het was een gok. Som moet je gokken.
-
vreemd verhaal, je bent gek op hype gadgets, maar als het op stoffen aankomt moet je de mode kennen en daarbij is het arbeidsintensief werk... hype gadgets bijhouden is ook de mode kennen en is (als je het goed doet) ook enorm arbeidsintentief werk.. waarom maak je er op telefonie gebied geen probleem van en op stoffengebied wel!?!?! ik bedoelde eigenlijk hippe, hahah. Het was een typfout. Ik vind mobieltjes leuker dan stofjes. dat is het eigenlijk. hippe gadgets of hype gadgets...beide zijn trendgevoelig! maar dat stoffen niet interesseren...zover was ik al, maar je lulde er vreemd omheen ;D Stoffenzaken is moeilijke business. Markt verkoopt wel. Maar met mijn universitaire achtergrond wil ik niet op de markt gaan staan. Ik ben niet arrogant.
-
vreemd verhaal, je bent gek op hype gadgets, maar als het op stoffen aankomt moet je de mode kennen en daarbij is het arbeidsintensief werk... hype gadgets bijhouden is ook de mode kennen en is (als je het goed doet) ook enorm arbeidsintentief werk.. waarom maak je er op telefonie gebied geen probleem van en op stoffengebied wel!?!?! ik bedoelde eigenlijk hippe, hahah. Het was een typfout. Ik vind mobieltjes leuker dan stofjes. dat is het eigenlijk.
-
Ik heb in het verleden eraan gedacht om te gaan franchisen maar ik schrok van de grote investeringen. Naast de grote investering moet je ook maandelijks een bedrag afstaan. Maar het is en blijft moeilijk. Mijn vader heeft al jaren een stoffenkraam op de markt. Dat loopt goed op de markt. Wij hebben erover nagedacht om ook een winkel te openen met stofjes. En zijn tot de conclusie gekomen dat dat niet loopt. Omdat je moet gaan concurreren tegen de markt dan. Dus moet je proberen om andere publiek aan te trekken. Dan krijg je weer het probleem van marketing. Dus ondernemen is een moeilijke vak.
-
Mensen kunnen niet zonder een mobiel. Ik denk niet dat deze markt dood zal gaan. Maar franchisen vind ik zelf nogal risicovol. Als de franchiseketens last hebben, dan kan dat een kans zijn voor jou, als je iets unieks weet te bieden. Maar ik zie niet goed hoe dat kan. Een telefoon is een telefoon, en een abo is een abo. Of het nou Belcompany, T for Telecom of Phonehouse is, de prijzen verschillen amper (uitgezonderd aanbiedingen) en de contractvoorwaarden zijn identiek (want opgelegd door de telco's). Dus waarom zou een klant bij jou kopen ipv bij een franchiser? Het lijkt me vooral een prijsvechtersmarkt, en dus moeilijk om te profileren op andere zaken dan alleen prijs. Kun jij (veel) goedkoper zijn door lagere kosten, prima, dan kan het gaan werken. Daarnaast denk ik dat mensen, hoe afhankelijk ze ook zijn van een mobieltje, vaak prima zonder kunnen, of in deze tijd de eerstvolgende mobielaanschaf uitstellen, danwel een veel goedkopere nemen of zelfs een 2e handsje. Mij zou het niet verbazen dat veel aflopende contracten opgevolgd gaan worden door SIM only varianten. Of misschien zelfs naar pre-paid en domweg minder bellen / sms'en afhankelijk van de bezuinigingsdrang. Er zit wat in maar als ik bijvoorbeeld kijk naar GSM-shop. Die draaien als de tierelier. Ze zijn klein begonnen en inmiddels flink uitgegroeid. Deze retailers kopen allemaal ongeveer bij dezelfde groothandels in. Importeren uit China werkt niet echt. Ze zijn misschien goedkoper maar de mobieltjes zijn niet op de Europese markt gericht. Naast de mobieltjes en abonnementen wil ik ook belkaarten, opwaardeerkaarten etc. aanbieden. Het is en blijft een gok altijd.
-
Ikzelf geloof heilig in een telefoonzaak. Heb jij zelf in een telefoonzaak gewerkt of er een gehad? Je komt over alsof je in eentje hebt gewerkt. Als er geen geld verdiend kon worden met telefoons was deze markt nooit zo groot geworden. Ik geloof niet dat je zo'n klein winstmarge hebt. Zo kan je nooit rondkomen. De grote retailers hebben zelf mensen in dienst om de boel draaiende te houden. Zij moeten ook betaald worden.
-
Franchisen vind ik niet echt aantrekkelijk. Ik heb zelf leveranciers gevonden en dat is het belangrijkste mijn inziens. Ik heb al eens gekeken hoeveel het kost om te franchisen maar dat is best duur en dat geld heb ik nu ook niet. ik wil niet bij een bank geld gaan lenen. Over de jaren heb ik geld gespaard en daarmee wil ik het gaan doen.
-
aantal vragen omtrent eigen bedrijf starten
DarkEaston reageerde op ambiteusmannetje's vraag in Ondernemingsplan en businessplanning
Ik heb zelf een aantal jaren ervaring in de ambulante handel. Je moet je bedenken dfat er op de markt heel veel concurrentie is en dat er veel wordt afgedongen. Verder raad ik je aan om met iets unieks te komen. -
Hallo, ik ben een nieuwe lid hier. Ik heb vandaag wat topics hier gelezen en heb besloten om zelf ook een topic te openen. De situatie is zo dat ik een eigen onderneming wil starten. Ik wil een telefoonzaak starten. Alleen zit ik zelf met een aantal problemen. In het gebied waar ik een winkel wil beginnen is er momenteel geen ruimte vrij. Voor mijn gevoel denk ik dat een telefoonzaak in dit gebied kan lopen maar zeker weten doe ik niet. In dit gebied zitten voornamelijk levensmiddelenzaken en niet al te dure zaken. Verder zie ik weinig particuliere telefoonzaken. Je ziet veelal de grotere franchiseondernemingen. Is het moeilijk voor mij om in deze markt te betreden?