Ervaring gevraagd: bemiddeling vakantiewoningen buitenland 
  
Ik zit in de opstart van een bedrijf (vestigingsplaats NL), dat gaat bemiddelen in de verhuur van Italiaanse vakantiewoningen/appartementen aan consumenten in NL en een aantal andere EU landen. 
  
Wat wij willen gaan doen is het volgende: 
  
- Wij gaan de marketing en het incasseren van huurpenningen doen voor vakantiehuizen/appartementen in Italië. In opdracht van de Italiaanse eigenaren. 
- Consumenten kunnen deze huizen boeken en betalen op onze website. Wij adviseren hen op de site en matchen vraag en aanbod.  
- De consumenten betalen de aanbetalingen en restantbedragen aan ons. Wij boeken deze sommen geld door naar Italië. 
- Als vergoeding houden wij 10% commissie is, welke ten laste komt van de Italiaanse eigenaren. Aan de consumenten die boeken brengen wij dus niets extra's in rekening. 
  
De vraag is: welke facturen moeten wij dan maken voor wie? En hoe zit het BTW? 
Ik heb contact gehad met de KvK en de informatie op site Belastingdienst gelezen: 
http://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/themaoverstijgend/rekenhulpen/diensten_in_uit_het_buitenland 
  
Het enige deel antwoord dat ik denk te vinden is, dat de commissie voor de Italiaanse eigenaren een BTW verlegd factuur mag zijn  
  
Resterende vragen: 
- klopt mijn veronderstelling inzake de commissie (BTW verlegd)  
- wat is hier de beste/juiste manier om de consumenten te factureren en hoe kan ik hier de BTW buitenhouden? 
- zie ik een meer logische constructie over het hoofd 
  
Alvast dank voor eventuele reacties/ervaringen 
René